Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nepojištěné, nepřepsané vozidlo a přepsané, nepojištěné

Autor Agre 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Agre
Nepojištěné, nepřepsané vozidlo a přepsané, nepojištěné
21. 07. 2022 21:28
Zde uvádím holá fakta k zajímavému přístupu ČKP a zároveň prostřednictvím tohoto fóra tématu uznávám povinnost ze zákona zaplatit co musím díky praktikám ČKP a poslanců parlamentu ČR, co schválili tento paskvil. To jen pro začátek, aby bylo zřejmé že nikomu svůj názor nenutím.

Začínám od konce, zkušenosti spolu souvisí>

První problém:
ČKP mě kontaktovalo telefonicky s tím, jestli jsem moje matka a požadují uhradit příspěvek. Po mém dotazu, kde vůbec sebrali moje číslo a nekontaktovali rovnou jí. Ano je pravdou, že vím o které vozidlo se jedná(jeho historii) a na základě plné moci od matky jsem začal věc řešit s nimi osobně. Z jejich strany nebyl problém protože poskytli veškerá důležitá data, včetně osobních i týkajících se onoho neuhrazeného příspěvku. Zde mě zajímá jedna věc, a to jak nakládají s osobními daty, když kvůli dluhu někoho jiného volají někomu jinému... Požádám o prošetření Úřad na ochranu osobních údajů. Vše mám doloženo jak telefonicky tak emailovou komunikací.

Druhý problém:
Moc jsem se po této zkušenosti s nimi nedohadoval a jak ukládá platná legislativa, uhradil jsem částku cca 7000,- za vozidlo a okamžitě na základě zmíněné plné moci z registru silničních vozidel=depozit. Depozit proto, protože vozidlo je již víc 3 roky nepojízdné, rozebrané na díly, na vlastním pozemku. Je to bezpředmětné, ale prvně jsem žádal, před zaplacením o prominutí na základě čestného prohlášení a svědectví o stavu věci, bohužel neznalost zákona neomlouvá a nebylo mi vyhověno. Díky pane Gazdíku, za praktiky z DP Praha.

Třetí problém:
Po zaplacení se mi opět ozvalo ČKP, že je potřeba uhradit za již zmíněné, vyřazené vozidlo částku v podobné výši. Proběhla debata a zase na základě platné legislativy výhružek inkasními agenturami a exekucemi jsem si zažádal o splátkový kalendář, protože už to nebylo finančně dát do kupy najednou. I když mi jeho schválení v brzké době nepřijde, díky emailové komunikaci vím kam max. možné peníze posílat již teď.

Čtvrtý problém:
Po dotazu proč urgují doplacení příspěvku na několikrát a nezašlou konečnou, požadovanou částku mi bylo sděleno že je to za jiné období, kde mi s tím poslali rozpis, konečnou částku beztak nevyčíslili, poslali čísla případu a požadované částky, zaslali ultimátum, že díky odhlášení vozidla v případě uhrazení celé částky jednu, tu poslední, prominou. O splátkovém kalendáři ani slovo, opět mě upozornili na předávání jednotlivých případů inkasním agenturám nebo exekutorům. Celkově se jedná něco kolem 20000,-, které hodlají rozházet vymáhat několika subjektům. Nebylo by jednodušší vrátit se k úpravě, kdy stačilo čestné prohlášení o stavu věci, než zatěžovat a zkoušet z lidí tahat, za podpory zákona peníze a nervy? Kor v téhle době? ...

Shrnutí:
V současné době hledám za pomocí advokáta nějakou právní kvalifikaci, nebo klasifikaci tohoto jednání. Minimálně je to nefér jednání, i když má člověk snahu si podle toho paskvilu splatit dluhy, nelze na to využít institut tzv. Milostivého léta, natož když je ČKP z tohoto vyjmuta, a už jak je znám, i kdyby nebyla budou prudit znova a neustále.

Nyní formulujeme a dáváme podklady pro výše zmíněný Úřad na ochranu Osobních údajů(GDPR), Ombudsmana ČR, ČNB, Ministerstva spravedlnosti a financí, pro poslance a senátora, kterého jste volili, nebo ne, tak pokud máte podobné zkušenosti s touto státem krytou lichvou, ozvěte se buď do komentářů nebo na email.

Minimálně pokud máte také požadavky od ČKP rozloženy do více splátek, jste ochotni se s nimi dohodnout, ani nevíte např. kolik a jak staré a vyhrožují/upozorňují na inkasní agentury a exekuce a chcete to změnit! Je čas, už někde začít, ozvat se a nenechat si v téhle těžké době nechat kálet na hlavu.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
tUKVy
Příspěvek: