Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Inkasní společnosti

Autor ahard 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

ahard
Inkasní společnosti
05. 08. 2013 09:10
Máte někdo zkušenost s inkasními společnostmi? Měla jsem nedoplatek u ČSOB za zákonnou poj., kterou jsem zaplatila 30.6.13 a 2.7.13 přišel dopis z inkasní společnosti, předžalobní upomínka, kde mám platit pojistné 350 + úrok 390. Jsem povinna ten úrok doplatit? Děkuji za rady
Re: Inkasní společnosti
05. 08. 2013 18:00
Jestliže dlužíte firmě nedoplatek, ta Vás uhání, má právo na úhradu nutných nákladů na vymáhání. Takto jen obecně, páč nevím nic o vašem případu.
Re: Inkasní společnosti
06. 08. 2013 22:57
ne nic neplaťte úrok z 350 nemůže dělat 390. jakákoliv inkasní společnost u nás podnikajicí se musí řídit zákony čr a úrokové sazby pro každé období u nás vyhlašuje čnb a ty jsou směrodatné.vše ostatní je pokus o nezákonné obohacování
ahard
Re: Inkasní společnosti
08. 08. 2013 06:41
Nemáte prosím odkaz na nějaký zákon? Dali mi ultimátum, že to musím zaplatit do 15.8. a potom nás dají k soudu a do registru neplatičů. Mají na to právo nebo to může udělat jen ČSOB pojišťovna. Čekám na dopis od ČSOB, žádala jsem je, aby to stáhli z inkasa. Byla jsem jednou za právnikem ohledně Eosu inkaso a ten mi sdělil, že já jim nic nedlužím,dluh mám u ČKP a ty předžalobní upomínky nemám vůbec řešit.Nechce se mi platit takový úrok, když už jsem zaplatila dlužné pojistné.
Re: Inkasní společnosti
08. 08. 2013 08:11
právník vám to řekl dobře,pokud po vás čsob chtěla částku kterou jste uhradila,nemůže někdo chtít úroky za dluh co mu nepatří.navíc úroky mají být přesně rozepsány na procenta v jakém časovém období platila sazba čnb. dojděte si na pojišťovnu a nechte si potvrdit platbu,bonitu a že už vůči vám nemají finančních nároků. to vám musí dát.předžalobní upomínka je v překladu pouze slovo "baf!" janom vám ještě dám radu,pokud vám někdo bude volat,nedávejte nikomu do telefonu své nacionále-žádné!!! ani nepotvrzujte že jste to vy.zeptejte se kdo je a co chce a případně zavěšte.inkasní zmrdi si to nahrávají a pokud jim dáte nacionále mají s vámi ústní smlouvu jak malovanou.
Re: Inkasní společnosti
08. 08. 2013 08:26
aharde,
zkusím napsat příklad, .. pán 1 mi dluží peníze, nezpochybňuje to, ale nechce platit. Já to z něj nemůžu dostat. Můžu pohledávku prodat, třeba inkasní společnosti, nebo pánu číslo 2. který to umí vymoci?

Mohu se zeptat, jak to dopadlo s "Byla jsem jednou za právnikem ohledně Eosu inkaso a ten mi sdělil, že já jim nic nedlužím,dluh mám u ČKP a ty předžalobní upomínky nemám vůbec řešit" Děkuji
ahard
Re: Inkasní společnosti
09. 08. 2013 10:40
Třetím rokem mám 2 případy u Eosu, jednou za čas se ozvou a vyhrožují. 1 případ Trancsom po vrácení z inkasa vyřešeno a ukončeno.
ahard
Re: Inkasní společnosti
27. 08. 2013 11:21
Prosím evinsen o radu. Pojišťovna ČSOB mi sdělila:Tímto Vám sdělujeme, že pohledávky z pojistných smluv č. byly předány dne 24.7.2013 k vymáhání do společnosti M.B.A. Finance s.r.o., upomínka pro neplacení byla zaslána touto společností dne 29.7.2013 a platby k nedoplatkům na pojistných smlouvách byly připsány dne 31.7.2013. O Vámi zaslaných platbách jsme informovali i společnost M.B.A. Finance s.r.o.Vzhledem k výše uvedenému si na úhradě příslušenství, jež bylo vyčísleno ve výzvách, trváme. Napsal jsem pojišťovně aby mi nedoplatky zaslali na mou adresu. Inkasní spol.MBA mi vyhrožuje, že mě bude žalovat a dá do registru dlužníku. Jaký je jejich postup. Pojistné mám uhrazeno na účet ČSOB a zbývá pro inkasní spol. MBA zaplatit 700Kč za vymáhání. Jde se proti tomu nějak bránit. Kdysi bych to uhradil hned, protože jsem si myslel, abych nemusel platit soudní výlohy a exekutory, ale po zkušenosti s ČKP, už mám jiný názor. Žijeme bohužel v hnusné době, kde vítězí politici a korupce. Ten kdo je menší živnostník, tak dobře ví jak to chodí s placením pohledávek a závazků, většina si nemůže dovolit pohledávky hodit inkasním spol., protože jsou rádi, že mají nějaké zákazky.
Re: Inkasní společnosti
28. 08. 2013 22:17
a kdy jste peníze odeslal? Tam se pořád ohánějí kdy to poslali ale kdy jste si to převzal tam není. Byla ta písemnost doporučeně?
ahard
Inkasní společnosti
30. 08. 2013 12:06
Peníze jsem vložil přímo vkladem na účet čsob 31.7.13(je to hned připsáno na jejich účtu). Dopis z inkasa byl obyčejný.Toto jsem napsal ještě ČSOB, ale už to je bez odezvy.,,Trvám na tom, že jsem obdržel výzvu od spol. M.B.A.Finance, až po uhrazení mých závazků k ukončeným smlouvám č. Jestli-že máte potvrzení o tom, kdy mi byla doručena upomínka, zašlete mi ho, na níže uvedenou adresu. Když trváte na úhradě příslušenství, tak mi jej zašlete písemně, protože já jsem ze spol. M.B.A.Finance, neuzavřel žádnou smlouvu a případný nedoplatek ke smlouvám zaplatím pouze ČSOB Pojišťovně". Zároveň jsem písemně požádal ČSOB o zaslání pohledávek ke smlouvám a také nic. MBA volali, že mě budou žalovat. Co dál?
ahard
Inkasní společnosti
04. 09. 2013 12:55
Vím,že se toto téma netýká ČKP, ale má to souvislost s inkasními společnostmi.Můžete mi prosím poradit. Našel jsem v občanském zákoníku §526 ) Postoupení pohledávky je povinen postupitel bez zbytečného odkladu oznámit dlužníkovi. Dokud postoupení pohledávky není oznámeno dlužníkovi nebo dokud postupník postoupení pohledávky dlužníkovi neprokáže, zprostí se dlužník závazku plněním postupiteli.
(2) Oznámí-li dlužníku postoupení pohledávky postupitel, není dlužník oprávněn se dožadovat prokázání smlouvy o postoupení.
Můžu se tímto bránit vůči ČSOB, když jsem dluh uhradil a postupník mi neprokázal postoupení pohledávky. Ještě k bodu 2), sdělil jsem ČSOB, že jsem neuzavřel s inkasní spol. žádnou smlouvu, mi řekli, že nemají povinnost mi cokoli sdělovat, ale jestli to dobře chápu mohl bych požadovat po ČSOB smlouvu o postoupení.
ahard
Re: Inkasní společnosti
01. 10. 2013 08:36
Poradí někdo? Napsal jsem ČSOB, že dle §526,odst.1 ,,Postoupení pohledávky je povinen postupitel bez zbytečného odkladu oznámit dlužníkovi. Dokud postoupení pohledávky není oznámeno dlužníkovi nebo dokud postupník postoupení pohledávky dlužníkovi neprokáže, zprostí se dlužník závazku plněním postupiteli. Odpověď od ČSOB je ,,společnost MBA Finance je pověřena k vymáhání pohledávek na základě plné moci, tudíž se nejedná o postoupení pohledávky. Nevíte jaký v tom je rozdíl?
Dříve bych toto vůbec neřešil, ale po 3letem boji s Českou kanceláři pojistitelů, po vydírání předžalobními upomínkami a vyhrožováním soudem, 24.9. mi vrátili případ z inkasa EOS, tak doufám, že už mi to uzavřou a nebudu nic platit.
Re: Inkasní společnosti
26. 06. 2021 22:42
Není třeba se bát legálních sběratelů. Nezastrašují dlužníka, aby půjčku splatil za každou cenu, ale pouze popisují možné vyhlídky a společně s vámi hledají způsob, jak vyřešit problém s dluhy, můj soused Ludoman měl po neúspěšné sázce zkušenosti se s komunikací, nebo spíše jen nekontroloval pověst kasin na stránkách typu [hravelka.com] klubů. Ale pár pravidel komunikace se sběrateli stále stojí za to.
Re: Inkasní společnosti
07. 02. 2023 23:25
Na základě svých zkušeností mohu říci, že mnoho stránek vám umožní hrát pro zábavu, ale ne všechny fungují správně, a tam bylo velké množství hazardních her. Můžete například vidět hodnocení online kasin v České republice na mezinárodní online kasina - nejlepsiceskacasina a také se podívat na jednotlivé recenze na odkazu, který poskytují. Recenze popisuje všechny aspekty kasina, počínaje tím, jaké hazardní hry mají, konče bonusem a jak kontaktovat technickou podporu.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
vKPEt
Příspěvek: