Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

!!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!

Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

!!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
02. 01. 2013 22:59
Zdravim ,

chtěl jsem upozornit na novou taktiku " ZAPÍRAT " společnosti TRANSCOM ( to je jedna ze společností která vymáha peníze pro ČKP )

1. nejdřív Vás vyzvou k okamžitému zaplacení pohledávky ( na to už je člověk zvyklej ) slabší povaha zaplatí kdo ne tak tomu je nabídnuta možnost 2

2. nejdřív zaplať a pak prokazuj že to tak neni ( dobrá varianta ale řekl bych že nejdřív se má řešit a pak platit )

3. prokaž že to tak neni a to tak že nám pošleš nějaké podklady a !!!! POZOR VÁŽENÍ POZOR !!!!!! zde vystavuji varování pokud zašlete cokoli tak si telefonicky ověřte zda podklady dorazily nesčetněkrát jsem se setkat s tím že toto bylo vyvráceno a bylo mi tvrzeno že žádné podklady nemají že jsem jim nic neposlal a pokud to tak neudělám do 3 dnů tak to předají právníkům nebo-li BUBUBU když jsem se nenechal odkecat a poukázal jsem na to že v odeslané poště mám tento email s datumem i hodinou tak najednou se vše našlo a začal se případ řešit .Pokud si tímto projdete tak počítejte že nastupuje težká arogance a několikrát je vám nabídnuto že když zaplatíte tak to bude lepší .

Přeji Všem pevné nervy při řešení těchto problémů
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
03. 01. 2013 12:47
Informace o tom, že se ztratí obsah či dokonce celý dopis s reakcí není nová a zprávy o těchto praktikách jsou již od samého počátku novelizovaného zákona, proto také doporučuji při písemné komunikaci = (posílat doporučeně s dodejkou a na obálku nalepit zmenšený obsah písemné reakce anebo na obálku naskenovat na zadní stranu ten samý text, nebo kupní smlouvu dokazující nevlastnictví se zaškrtanými osobními údaji). Zarážející ale je jiná věc! = NECHÁPU proč někdo z Vás posílá nějaké dokumenty, které by měli něco prokázat --- INKASNÍM AGENTURÁM??? = tyto agentury nejsou SOUD! - aby něco rozhodovali VONI SE JEN SNAŽÍ ZA KAŽDOU CENU ZÍSKAT VAŠE PRACHY A JE JIM JEDNO ZA JAKOU CENU a ZDA JE POHLEDÁVKA OPRÁVNĚNÁ!!! - voni se na vymáhání specializují a také dobře vědí, jak zapůsobit abychom se Z+E+S+R+A+L+I !
Dokumenty a Vaši obranu si ponechejte pro případný soud = protože jestliže jste neporušili zákon ve smyslu §24c a celou věc jste se již snažili doložit čékápé MÁTE v těchto případech náskok, protože nebudou připraveni na to čím se budete bránit Vy! = voni nebudou připraveni protože nemohou mít žádný DŮKAZ o porušování zákona = tedy v jeho části týkající se PROVOZOVÁNÍ VOZIDLA V ROZPORU - §1odst 2 !!! ....- §24C zákona 168/99 = nelze zaměňovat s neodevzdáním RZ do depozitu = jiné porušení a také jiná sankce ALE HLAVNĚ - tato věc pekáči NEPŘÍSLUŠÍ HODNOTIT , nebo dokonce za toto porušení vymáhat sankce do gf !!! ČÉKÁPÉ si drobátko plete pravomoce, které dokonce i z prolobovaného zákona NEMÁ = zákon jim NEUMOŽŇUJE ABY = kohokoliv OBVIŇOVALI z porušování zákona - tomuto nařčení se braňte!! Nejlépe podáváním trestních oznámení.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
03. 01. 2013 15:25
zde by se měli vyjádřit ti, co byli obesláni soudem a skončili odsouzením k poutě.... Pak zjistíte, že je lepší se stále bránit Trancomu, nežli to nechat dojít k soudu. Je na každém, jak se rozhodne.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2013 10:32
Na transcom jsem posílam e-mail a ani je nejsou schopni potvrdit příjem na tel regují asi tak zaplatte a pak jsem budeme bavit dál. Policie řekla že to mám nechat bít jelikož nemaj právo vymáhat něco co jste neprovozovali nebo nebylo dle registru vaše .
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 19:16
Já mám se společností TRANSCOM jinou zkušenost...drží BOBŘÍKA MLČENÍ !!!
V květnu loňského roku 2012 mi / respektive mému v té době 2 roky zemřelému manželovi/ přišel dopis s velkým BUBUBU a ihned, že má zaplatit. Já už dávno přestala dopisy ČKP adresované mrtvému přebírat, ale v té době jsem byla delší dobu mimo trvalé bydliště a synek dopis otevřel. Nebyl doporučený, jen volně vhozený do poštovní schránky.
Zareagovala jsem tedy tak, že jsem napsala odpověď ve stylu, že adresát zásilky předmětného referenčního čísla zemřel v roce 2009 a o této skutečnosti byla informována i ČKP v lednu 2010.Přiložila jsem i pro Transcom úmrtní list a odeslala doporučeně s dodejkou, která se mi vrátila, takže mám potvrzení, že dopis byl doručen.
Od té doby se nikdo neozval, ani z ČKP ani z TRANSCOMU ale dluh visí na ČKP i s oznámením POZOR!!!!!Předáno inkasní společnosti TRANSCOM dál.
Tak nevím....pro ně neplatí žádné lhůty na odpověď a co dál? Mám čekat exekutora nebo ????????
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 19:48
lalaila = Na to aby jste se obávala exekutora je předčasné. Jestliže nemáte změnu adresy ( u které by mohlo dojít k nějakým nepředvídaným událostem ) = ALE - žádná z těchto " firem!!!" - nedisponuje exekučním titulem - tzn. že celý proces MUSÍ projít soudem. Byla by jste informována o PODÁNÍ ŽALOBY = kde by jste podala ODPOR do 15 dnů a v následné době ještě zdůvodnění odporu do 30 dnů. Bez těchto náležitostí - exekuce NEMŮŽE NABÝT PRÁVNÍ MOCI - tedy být realizována ! Ve Vašem případě si dejte jen pozor na to kdo DĚDIL = ten kdo dědil je MAJITELEM !
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 20:21
Předmětné vozidlo, na kterém vnikl dluh jsem zdědila já v rámci vypořádání SJM. ČKP si nárokovala pokutu za cca 3 měsíce. S tím nemám problém.....manžel asi nezaplatil...nemám problém to doplatit. Já tak jednala z principu. ČKP jsem ihned po obdržení 1. výzvy zaslala úmrtní list manžela. Dlooooooooooouho se nic nedělo, pak přišla upomínka...opět na jméno manžela. Suše jsem jim oznámila, že nadále nebudu korespondenci adresovanou zemřelému přebírat, že mi to způsobuje i psychickou újmu a bum.....za měsíc další dopis a opět na manželovo jméno.Ten už jsem nepřevzala a doručovatelka ho vrátila zpět s tím,že adresát zemřel v roce 2009. Tak to bylo ještě asi 3x.No a pak přišla výzva, tedy spíš výhružka od TRANSCOMU světe div se, opět adresovaná manželovi.
Jak říkám, nemám problém se zaplacením, až se obrátí na mě jako na dědice.....Ještě tam vznikla nějaká prodleva a určo další dluh asi od úmrtí do doby než jsme dali značky do depozita. Není to už promlčené? jedná se o období zhruba říjen 2009 do 2.2.2010 kdy byly RZ uloženy v depozitu.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
10. 02. 2013 11:32
lalaila, někdo by nejdříve musel rozhodnout, že dluh vznikl, aby mohl jít někdo po dědicovi.
To zatím nikdo neurčil, zatím jen obesílají zesnulého. Nereagujte.
hes
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
12. 02. 2013 20:18
Nevím, jak je to přesně v případě dědictví, ale pokud peníze chtějí po mrtvém, tak nereagujte. Podle zákona musí výzvu k zaplacení příspěvku zaslat tomu, kdo byl, nebo měl být zapsán v registru vozidel. (asi §24 zák. 168/99 Sb. - teď honem nevím přesně). Doba promlčení je tři roky. Až si tedy zjistí, že v registru měl být zapsán nebo byl zapsán již někdo jiný, bude případná nová výzva k zaplacení bezpředmětná - případ bude promlčen.
Naďa Grygaříková
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
13. 02. 2013 18:39
Děkuji za info o Transcomu.ČKP + Transcom vymáhá po mě pojištění auta které jsem v té době nevlastnila.Tak prosím o pomoc.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
15. 02. 2013 21:18
Zdravim všechny bojovníky s ČKP ,

tak sem se chtěl zeptat jestli to je normální z 10ti případů co už řeší TRANSCOM tak u 8 se nenašla doručená pošta formou emailu !
Ale zajímavé je že když se Vás ptají na kontaktní informace tak tam Váš email mají a ještě vám ho poví a když sem se zeptal kde tento email vzali když žádná pošta nedorazila tak mi operátoři řeknou že od ČKP ale tam sem ani jeden z emailů nikdy nezadával . To je opravdu 8 ruzných případů 8 různých emailů !!!

Kdepak zlodějna v této zemi nemá konce a ani hranice .

Psal sem to už jednou a teď to opakuji jak něco pošlete na TRANSCOM hned si to druhý den ověřte jestli to tam je mají 24 hodin na zpracování tohoto emailu nenechte se odkecat JDE O VAŠE PENÍZE !!!!!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 02. 2013 07:19
Doporucuji vse posilat s dodejkou a postou.
Na transkom jsem volal, v pulce hovoru, kdyz me o zaclo nudit, jsem frajerce rekl, jo tak podivej, ja si te taky nahravam a budu z toho vyvozovat dusledky ( jen sem blafoval) , Ozvalo se, na to nemate pravo a tu tu tu tu tu tu..... hovor ukoncen.

Omyl, pravo na to mame vsichni. Kdyz zase budete volat na Transkom, nahrajte si to, mate v ruce potom dukaz, kdyz to neudelate, nemuzete nic.

Poslu i nekolik pripadu nejvysiho soudu a i vyjadreni, ohledne podobnych nahravek. Ale az budu v praci.

Mate pravo si nahrat jakykoliv telefoni hovor a pouzit ho jako dukaz.!!!!
Michael Krejsek
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 12:53
Dobrý den,
dostal jsem SMS od Transcomu volal jsem a dozvěděl se že mám plati 25.000,- Kč za nepojištěný vůz od ČKP.
Prý mi posílali před 5ti dny dopis. Dopis mi žádný nepřišel tak se ptám jak to posílají a oni že obyčejně.
Za posledních 10 let se mi nestalo, že by mi nepřišel dopis až teď - taková "náhoda".
Poslal jsem jim mail aby to poslali znovu a doporučeně - tak uvidím.

Jen podotýkám, že vozidlo bylo samozřejmě po celou dobu pojištěno u předchozího vlastníka (mám na to od něj doklad).
Na mě se dostali tak že jsem auto řádně pojistil a tím se dostal do nějáké databáze.
V podstatě bych neměl mít problém: mám nákupní fakturu, řádně jsem vůz ode dne nabytí pojistil, akorát nechci ČKP ani Transcomu
posílat žádné bonzující údaje o předchozích vlastnících apod.
Tak uvidíme.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 14:02
Michale, dělejte co uznáte za vhodné, ale já bych poskytnut jim poskytl info o kupci. Je mi divné, že nevíte nic o dluhu, nic o dopisech od čkp. Koukal jste do případu on line? Na průběh komunikace? Páč včera mi došel rozsudek od soudu z Olomouce, kde odsoudili za to, že se nebránil do 30 dnů.
Michael Krejsek
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 15:44
Milane, mám autobazar a řeším s ČKP několi případů do měsíce. Funguje to tak, že vykoupím vozidlo a okamžitě jej pojistím abych splnil zákonnou povinnost. A ČKP po mě okamžitě vystartuje jestliže u daného vozu byl v minulosti nějaký problém s pojistkou. Jenže já jim odmítám posílat osobní údaje od koho jsem vůz koupil atd. Prostě si to ti hajzlové usnadňují a nemají na to právo. Pikantní je, že když jim to napíšu a podepíšu já tak to nepomůže. Ale když stejný dopis podepíše můj právník tak je okamžitě věc s omluvou zastavena.
Výše uvedený případ jsem nechal dojít na Transcom a sleduji jak jednají s občany.
Samozřejmě jsem ve střehu co se bude dít, na ranní mail jsem ještě nedostal odpověď (slušná firma odpovídá obratem).
Vypadá to na úterní návštěvu u mého právníka......

O této problematice bych mohl napsat celou řadu postřehů.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 16:07
Michael Krejsek = určitě souhlasím s tímto postupem, jak je popsán. Také jsem proti dodávat údaje, či informace o třetích osobách ! A těmto AGENTURÁM tuplem !! A co se týká toho rozsudku z OLOMOUCE, kterým tak rád straší opět MilanC je potřeba zdůraznit, že pravděpodobně pán nereagoval na výzvu ale a co je mnohem horší je že neměl právní zastoupení při jednání u soudu! Nevím v jaké fázi je stav tohoto případu ale asi úplnou šíleností by bylo nepodání stížnosti na tento rozsudek! A k tomu jak se jedná s lidmi je toho na stránkách internetu opravdu moooooc!!! Konec konců už jejich přístup ke komunikaci v rámci SMS, nebo emailů = hovoří samo o sobě.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
01. 04. 2013 20:30
kdokoliv, udělám vyjímku, citace z rozsudku není strašení.
Kateřina
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 04. 2013 19:39
To máte všichni s Transcomem pravdu.Já ani můj manžel jsme neobdrželi žádný dopis od ČKP,ale rovnou od Transcomu.Jelikož máme asi osmé auto,tak nevím za které auto a období,abych mohla srovnat podklady.Do dnešního dne mě nikdo nedokázal zodpovědět tuto otázku.Slušnost je odpovědět,ale tam bych ji marně hledala.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 04. 2013 21:25
Kateřino, a dívali jste se na internetu na průběh případu?
Monika
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 04. 2013 16:38
už jsem se s nimi setkala a nechtějí pochopit,že je v zákoně uvedeno,že jsme povinni pojistit vozidlo do 14 dnů a ČKP už nekomunikuje, ale postupuje to přímo jim
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 04. 2013 18:12
Moniko, ale těch 14 dnů si špatně vykládáte, tak to není!!
Pojistit vozidlo musíte ihned, když ho chcete provozovat, nikoliv až za 14 dní. Když druhý den uděláte karambol, kdo uhradí za Vás škodu?
Lupiino
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 09:52
V jednom z mých případů se objevilo po řešení s Transcomem "vrácení případu s návrhem na ukončení - mimo provoz - potvrzeno" poté, co jsem Transcomu zaslal NAPROSTO stejné dokumenty co ČKP. V titulním listu k případu se objevilo: zbývá uhradit: 0 Kč. Tak se nechám překvapit. Předcházel tomu monitorovaný rozhovor s paní z Transcomu, která udělala během tlf. rozhovoru několik chybných formulací, poté jsem ji upozornil na to, že její sdělení vnímám jako vydírání a budou předána policii k dořešení. Tak nevím - že by se lekli?
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 10:22
Lupiino = No vidíš že to jde - ZAČÍNÁŠ SE v příspěvcích vylepšovat !! Jen tak dáál !
jan
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 12:56
Mám problém? jedná se o českou energetickou společností a ty se mnou nekomunikují a předaly to Traskomu ale nikdo se mi dva měsíce neozval. Jak mám postupovat? Jsem v odluženi a nemohu si dovolit jakíkoliv problém.Prosím poradte.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 15:21
Jane, určitě to máte od "českou energetickou společností"
opravu máte problém s pojištěním auta?
ivajs
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 09:25
Na internetu vidím,že TRANSCOM vrátil případ z inkasa do ČKP dne 7.4.2013. Výzva byla vystaevna 12.10.2011. Mám nějakou naději, že ten případ ukončí nebo to půjde k soudu? Ani TRANSCOM, po zaslání všech dokumentů nedokázal případ vyřešit a to už se tak dlouho táhne.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 14:11
Ivajs = VONO je to tak - když vrátí případ zpět, tak případy ukončují z 99%. Táhne se to tak dlouho = PROTOŽE JE TO JEJICH TAKTIKA !!!.............. voni móóóc dobře vědí, že značná část obeslaných pro svůj klid raději zaplatí !!!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 14:19
Ivajs, je třeba reagovat podle sdělení uvedené u Vašeho případu, když rozkliknete datum, co se tam píše?
ivajs
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 04. 2013 11:26
Po rozkliknutí datumu se zobrazí :
07.04.2013
Vráceno z inkasa
Zdroj:Inkasní agentura
Poznámkatongue sticking out smileyřípad byl vrácen ČKP z inkasního řízení u externí společnosti
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 04. 2013 12:56
OK, takže teď vložit urgenci na ukončení případu. Kopii zaslat přímo Mgr. Krejzarovi..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
7TYxJ
Příspěvek: