Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

!!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!

Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 01. 2014 09:40
Františku, zdravím Vás a opět upozorňuji, že nejsem agentem čkp a nezastávám se jich. Jen se snažím vysvětlit nejasnosti.

1)..Otázkou je, proč si ČKP řádně neověří v registru vozidel... nemá právo ani povinnost si něco ověřovat, jen porovnává obdržené údaje od centrálního registru a pojištoven. Tak ní oficiální stanovisko vedení čkp.
2) Milane, z Vašeho příspěvku je patrné, že ČKP se pak chytá každé nitky kolem... neznám postupy čkp, jen uvažuji. Mají zaměstnace různě proškolené, různě aktivní a pracovití. nevím, zdali jsou vypláceni z % vybraných peněz, to by musel některý ze zástupců, až si toto přečtou, vysvětlit. Vůbec bych se nedivil, kdyby obesílali obě osoby v některých případech, když je někdo jiný vlastník a pojistník..aktuvita některých úředníků je veliká..
3)Opět se ptám, má tedy skutečně ČKP informaci z registru vozidel o vlastníkovi v době nepojištěného období... údaje má z centrálního registru vozidel, nikoliv z regionálních...jaká další info má, netuším..
4) čkp není oprávněná zjišťovat pravdu, hledat důkaza a podobně, to jim (a je to dobře) vůbec nepřísluší.
5)... krajní neslušnost je tvrzení Trancomu, že email s důkazem (výpisem z registru vozidel) jim nedošel... to bohužel nemůžu komentovat, páč nevím kde je pravda. Vím, ale že lze nastavit zprávu o doručení. osobně na úřady píšu, prosím o reakci, že jste email dostali. když nereagují, posílám vše opět....
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2014 01:22
Dobrý večer , tak jsem zpět s otázkami. Takže : vozidlo bylo od června 2011 nepojízdné a stalo za domem na soukromém parkovišti . ( což jsem schopna doložit podpisem všech sousedů z domu) .Jak jsem již psala ,tak teprve o Vánocích 2011 po návratu z ciziny ,jsme s babi předaly auto nějakému sousedovi k likvidaci. To bych snad také nějak mohla doložit,pokud to pán nezapře. Ten však likvidaci provedl až 44. ,proč to netuším. pojistka však trvala naštěstí aspon do .2.2012.Ted po mě samozřejmě ČKP a k tomu i Transcom chtějí 2 uhrady a to za 2.2 až 3.3 částku i s vymaháním 2400 a dále za 19.3 až 12.12 ( tehdy jsme teprve odnesly značky do depozitáře ) částku 13.500,-kč. ( Za období 3.3-19.3 se ještě nikdo nevyjádříl zatím :-)
Jenže na výzu co přišla v létě 2012 jsem nereagovala,protože jsem v CZ samozřejmě nebyla.
Ted dle vašich rad jsem dodala o Vánocích 3x meilem na Transcom doklad o likvidaci ( a stejně furt volali,že to nemají ) tak sjem jim to poslala a zároven i ČKP s vyjádřením,že chci od nich vyčíslit jen to nepojištěné ondobí od unora do dubna. A také,za jaké období teda jsem zaplatila předešlou částku,kterou jsem již loni uhradila. Ale jak to tak čtu,tak správně bych ani nemusela platit za vozidlo které bylo mimo komunikaci ,že ?!
transcom samozřejmě volá dál a protože jsem mimo republiku,tak jim nezvedám české číslo,nebylo jim težko zavolat na zahraniční grinning smiley Jsem byla v šoku teda !!! A když jsem panovi zdělila,že jsem na rodičoské dovolené ,ale od statu žádný příspěvek nepobírám,tak se mě suvereně zeptal,z čeho žiju a když jsem řekla,že mě živí otec dítěte,tak prej at mi to zaplatí on grinning smiley Natož byla má odpověd,že ten má již 2 roky zablokoaný učet a na sobě asi milion exekucí ,byt ná v prosinci vydražili a je před osobním bankrotem! A do toho musím stresovat ještě s ČKP !!!
Dnes jsem se dívala na tu ON-line verzi a u dokumentu o likvidaci je tam napsáno : ZAMÍTNUTO ! .
Co dál ? Poradí mi někdo ? Děkuji
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2014 08:15
Jelikož neznám podrobnosti, texty co jste jim zasílala, mohu jen doporučit stále dokola opakovat, že jste vozidlo neprovozovala a bylo uloženo mimo pozemní komunikace na veřejně nepřístupném místě.
Páč sdělení: "nepojízdné a stalo za domem na soukromém parkovišti" je špatná obrana. Páč to parkoviště je veřejně přístupné a tam se musí platit pojištění. Dále, vozidlo jste předala k ekologické likvidaci, máte od toho doklad? Značky jste dali do depozitu? Proč, když jste vozidlo ekologicky zlikvidovali? Trascomu sdělte, že jsem mimo ČR a můžete komunikovat jedině emailem.

Nějak se mi nezdá vše co píšete...nebo nechápu souvislosti..
Saša
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 01. 2014 11:39
S touto podvodnou vymahačskou firmou mám podobný problém, rozhodl jsem se jej rázně řešit, radím se a hledám nejvhodnější způsob.
Je nutno se spojit - v jednotě je síla.

Saša
Saša
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 01. 2014 11:44
S touto podvodnou vymahačskou firmou mám podobný problém, rozhodl jsem se jej rázně řešit, radím se a hledám nejvhodnější způsob.
Je nutno se spojit - v jednotě je síla. Spojuji se s kriminální policií, mají o to zájem.

Saša
Evvva
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
10. 03. 2014 16:52
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bohužel jsem dlužila firmě Oriflame nějakých 500 Kč. Asi před měsícem mi začalo několikrát denně volat číslo a poté chodit SMS od Transcomu, o tom jak mě nemohli kontaktovat a poté mi domů přišel dopis s výzvou k okamžité úhradě. Chtěla bych se zeptat na pár detailů: U firmy Oriflame mi naskakovaly nějaké poplatky za zdržení platby (to chápu), celkem to činí 1266 Kč. Ovšem od firmy Transcom mi přišla složenka již na 1999.9 Kč. Je to tu uvedeno jako "Příslušenství" a je to částka 733,97 Kč. Tedy dohromady s tou mou původní jsou to ty dva tisíce. Chci se zeptat co znamená toho "příslušenství" a zdá má firma Transcom právo na tyto poplatky? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miroslav Pokorný
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
19. 12. 2014 12:22
Měl jsem auto napsané na otce a pojistnou smlouvu na sebe. Mojí vinou mi vznikl dluh na pojištění cca 10.000,-Kč. Domluvil jsem se na splátkách 1600,-Kč. 4 splátk yjsem uhradil a poté jsem přestal platit (finanční problémy). Aniž by mi přišel jakýkoli dopis či upomínka, firma Transcom telefonicky kontaktovala mého otce a pod pohrůžkami exekuce ho donutila zaplatit
7000,-Kč. Platil ještě týž den vložením na účet. Otci je 70 roků a exekuxe se zalekl.
Potom jsem se snažil transcom kontaktovat e-mailem, aby mi laskavě zaslali nějaký rozpis za co požadovali 7000 korun.
Email jsem posílal v rozmezí asi 3 týdnů dvakrát s požadavkem potvrzení přečtení. Dvakrát se mi vrátilo, že email by smazán bez přečtení.
Poradí někdo, co mám dělat?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
j9Xuh
Příspěvek: