Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

!!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!

Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 27. 01. 2023 07:01

!!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
02. 01. 2013 22:59
Zdravim ,

chtěl jsem upozornit na novou taktiku " ZAPÍRAT " společnosti TRANSCOM ( to je jedna ze společností která vymáha peníze pro ČKP )

1. nejdřív Vás vyzvou k okamžitému zaplacení pohledávky ( na to už je člověk zvyklej ) slabší povaha zaplatí kdo ne tak tomu je nabídnuta možnost 2

2. nejdřív zaplať a pak prokazuj že to tak neni ( dobrá varianta ale řekl bych že nejdřív se má řešit a pak platit )

3. prokaž že to tak neni a to tak že nám pošleš nějaké podklady a !!!! POZOR VÁŽENÍ POZOR !!!!!! zde vystavuji varování pokud zašlete cokoli tak si telefonicky ověřte zda podklady dorazily nesčetněkrát jsem se setkat s tím že toto bylo vyvráceno a bylo mi tvrzeno že žádné podklady nemají že jsem jim nic neposlal a pokud to tak neudělám do 3 dnů tak to předají právníkům nebo-li BUBUBU když jsem se nenechal odkecat a poukázal jsem na to že v odeslané poště mám tento email s datumem i hodinou tak najednou se vše našlo a začal se případ řešit .Pokud si tímto projdete tak počítejte že nastupuje težká arogance a několikrát je vám nabídnuto že když zaplatíte tak to bude lepší .

Přeji Všem pevné nervy při řešení těchto problémů
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
03. 01. 2013 12:47
Informace o tom, že se ztratí obsah či dokonce celý dopis s reakcí není nová a zprávy o těchto praktikách jsou již od samého počátku novelizovaného zákona, proto také doporučuji při písemné komunikaci = (posílat doporučeně s dodejkou a na obálku nalepit zmenšený obsah písemné reakce anebo na obálku naskenovat na zadní stranu ten samý text, nebo kupní smlouvu dokazující nevlastnictví se zaškrtanými osobními údaji). Zarážející ale je jiná věc! = NECHÁPU proč někdo z Vás posílá nějaké dokumenty, které by měli něco prokázat --- INKASNÍM AGENTURÁM??? = tyto agentury nejsou SOUD! - aby něco rozhodovali VONI SE JEN SNAŽÍ ZA KAŽDOU CENU ZÍSKAT VAŠE PRACHY A JE JIM JEDNO ZA JAKOU CENU a ZDA JE POHLEDÁVKA OPRÁVNĚNÁ!!! - voni se na vymáhání specializují a také dobře vědí, jak zapůsobit abychom se Z+E+S+R+A+L+I !
Dokumenty a Vaši obranu si ponechejte pro případný soud = protože jestliže jste neporušili zákon ve smyslu §24c a celou věc jste se již snažili doložit čékápé MÁTE v těchto případech náskok, protože nebudou připraveni na to čím se budete bránit Vy! = voni nebudou připraveni protože nemohou mít žádný DŮKAZ o porušování zákona = tedy v jeho části týkající se PROVOZOVÁNÍ VOZIDLA V ROZPORU - §1odst 2 !!! ....- §24C zákona 168/99 = nelze zaměňovat s neodevzdáním RZ do depozitu = jiné porušení a také jiná sankce ALE HLAVNĚ - tato věc pekáči NEPŘÍSLUŠÍ HODNOTIT , nebo dokonce za toto porušení vymáhat sankce do gf !!! ČÉKÁPÉ si drobátko plete pravomoce, které dokonce i z prolobovaného zákona NEMÁ = zákon jim NEUMOŽŇUJE ABY = kohokoliv OBVIŇOVALI z porušování zákona - tomuto nařčení se braňte!! Nejlépe podáváním trestních oznámení.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
03. 01. 2013 15:25
zde by se měli vyjádřit ti, co byli obesláni soudem a skončili odsouzením k poutě.... Pak zjistíte, že je lepší se stále bránit Trancomu, nežli to nechat dojít k soudu. Je na každém, jak se rozhodne.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2013 10:32
Na transcom jsem posílam e-mail a ani je nejsou schopni potvrdit příjem na tel regují asi tak zaplatte a pak jsem budeme bavit dál. Policie řekla že to mám nechat bít jelikož nemaj právo vymáhat něco co jste neprovozovali nebo nebylo dle registru vaše .
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 19:16
Já mám se společností TRANSCOM jinou zkušenost...drží BOBŘÍKA MLČENÍ !!!
V květnu loňského roku 2012 mi / respektive mému v té době 2 roky zemřelému manželovi/ přišel dopis s velkým BUBUBU a ihned, že má zaplatit. Já už dávno přestala dopisy ČKP adresované mrtvému přebírat, ale v té době jsem byla delší dobu mimo trvalé bydliště a synek dopis otevřel. Nebyl doporučený, jen volně vhozený do poštovní schránky.
Zareagovala jsem tedy tak, že jsem napsala odpověď ve stylu, že adresát zásilky předmětného referenčního čísla zemřel v roce 2009 a o této skutečnosti byla informována i ČKP v lednu 2010.Přiložila jsem i pro Transcom úmrtní list a odeslala doporučeně s dodejkou, která se mi vrátila, takže mám potvrzení, že dopis byl doručen.
Od té doby se nikdo neozval, ani z ČKP ani z TRANSCOMU ale dluh visí na ČKP i s oznámením POZOR!!!!!Předáno inkasní společnosti TRANSCOM dál.
Tak nevím....pro ně neplatí žádné lhůty na odpověď a co dál? Mám čekat exekutora nebo ????????
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 19:48
lalaila = Na to aby jste se obávala exekutora je předčasné. Jestliže nemáte změnu adresy ( u které by mohlo dojít k nějakým nepředvídaným událostem ) = ALE - žádná z těchto " firem!!!" - nedisponuje exekučním titulem - tzn. že celý proces MUSÍ projít soudem. Byla by jste informována o PODÁNÍ ŽALOBY = kde by jste podala ODPOR do 15 dnů a v následné době ještě zdůvodnění odporu do 30 dnů. Bez těchto náležitostí - exekuce NEMŮŽE NABÝT PRÁVNÍ MOCI - tedy být realizována ! Ve Vašem případě si dejte jen pozor na to kdo DĚDIL = ten kdo dědil je MAJITELEM !
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 02. 2013 20:21
Předmětné vozidlo, na kterém vnikl dluh jsem zdědila já v rámci vypořádání SJM. ČKP si nárokovala pokutu za cca 3 měsíce. S tím nemám problém.....manžel asi nezaplatil...nemám problém to doplatit. Já tak jednala z principu. ČKP jsem ihned po obdržení 1. výzvy zaslala úmrtní list manžela. Dlooooooooooouho se nic nedělo, pak přišla upomínka...opět na jméno manžela. Suše jsem jim oznámila, že nadále nebudu korespondenci adresovanou zemřelému přebírat, že mi to způsobuje i psychickou újmu a bum.....za měsíc další dopis a opět na manželovo jméno.Ten už jsem nepřevzala a doručovatelka ho vrátila zpět s tím,že adresát zemřel v roce 2009. Tak to bylo ještě asi 3x.No a pak přišla výzva, tedy spíš výhružka od TRANSCOMU světe div se, opět adresovaná manželovi.
Jak říkám, nemám problém se zaplacením, až se obrátí na mě jako na dědice.....Ještě tam vznikla nějaká prodleva a určo další dluh asi od úmrtí do doby než jsme dali značky do depozita. Není to už promlčené? jedná se o období zhruba říjen 2009 do 2.2.2010 kdy byly RZ uloženy v depozitu.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
10. 02. 2013 11:32
lalaila, někdo by nejdříve musel rozhodnout, že dluh vznikl, aby mohl jít někdo po dědicovi.
To zatím nikdo neurčil, zatím jen obesílají zesnulého. Nereagujte.
hes
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
12. 02. 2013 20:18
Nevím, jak je to přesně v případě dědictví, ale pokud peníze chtějí po mrtvém, tak nereagujte. Podle zákona musí výzvu k zaplacení příspěvku zaslat tomu, kdo byl, nebo měl být zapsán v registru vozidel. (asi §24 zák. 168/99 Sb. - teď honem nevím přesně). Doba promlčení je tři roky. Až si tedy zjistí, že v registru měl být zapsán nebo byl zapsán již někdo jiný, bude případná nová výzva k zaplacení bezpředmětná - případ bude promlčen.
Naďa Grygaříková
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
13. 02. 2013 18:39
Děkuji za info o Transcomu.ČKP + Transcom vymáhá po mě pojištění auta které jsem v té době nevlastnila.Tak prosím o pomoc.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
15. 02. 2013 21:18
Zdravim všechny bojovníky s ČKP ,

tak sem se chtěl zeptat jestli to je normální z 10ti případů co už řeší TRANSCOM tak u 8 se nenašla doručená pošta formou emailu !
Ale zajímavé je že když se Vás ptají na kontaktní informace tak tam Váš email mají a ještě vám ho poví a když sem se zeptal kde tento email vzali když žádná pošta nedorazila tak mi operátoři řeknou že od ČKP ale tam sem ani jeden z emailů nikdy nezadával . To je opravdu 8 ruzných případů 8 různých emailů !!!

Kdepak zlodějna v této zemi nemá konce a ani hranice .

Psal sem to už jednou a teď to opakuji jak něco pošlete na TRANSCOM hned si to druhý den ověřte jestli to tam je mají 24 hodin na zpracování tohoto emailu nenechte se odkecat JDE O VAŠE PENÍZE !!!!!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 02. 2013 07:19
Doporucuji vse posilat s dodejkou a postou.
Na transkom jsem volal, v pulce hovoru, kdyz me o zaclo nudit, jsem frajerce rekl, jo tak podivej, ja si te taky nahravam a budu z toho vyvozovat dusledky ( jen sem blafoval) , Ozvalo se, na to nemate pravo a tu tu tu tu tu tu..... hovor ukoncen.

Omyl, pravo na to mame vsichni. Kdyz zase budete volat na Transkom, nahrajte si to, mate v ruce potom dukaz, kdyz to neudelate, nemuzete nic.

Poslu i nekolik pripadu nejvysiho soudu a i vyjadreni, ohledne podobnych nahravek. Ale az budu v praci.

Mate pravo si nahrat jakykoliv telefoni hovor a pouzit ho jako dukaz.!!!!
Michael Krejsek
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 12:53
Dobrý den,
dostal jsem SMS od Transcomu volal jsem a dozvěděl se že mám plati 25.000,- Kč za nepojištěný vůz od ČKP.
Prý mi posílali před 5ti dny dopis. Dopis mi žádný nepřišel tak se ptám jak to posílají a oni že obyčejně.
Za posledních 10 let se mi nestalo, že by mi nepřišel dopis až teď - taková "náhoda".
Poslal jsem jim mail aby to poslali znovu a doporučeně - tak uvidím.

Jen podotýkám, že vozidlo bylo samozřejmě po celou dobu pojištěno u předchozího vlastníka (mám na to od něj doklad).
Na mě se dostali tak že jsem auto řádně pojistil a tím se dostal do nějáké databáze.
V podstatě bych neměl mít problém: mám nákupní fakturu, řádně jsem vůz ode dne nabytí pojistil, akorát nechci ČKP ani Transcomu
posílat žádné bonzující údaje o předchozích vlastnících apod.
Tak uvidíme.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 14:02
Michale, dělejte co uznáte za vhodné, ale já bych poskytnut jim poskytl info o kupci. Je mi divné, že nevíte nic o dluhu, nic o dopisech od čkp. Koukal jste do případu on line? Na průběh komunikace? Páč včera mi došel rozsudek od soudu z Olomouce, kde odsoudili za to, že se nebránil do 30 dnů.
Michael Krejsek
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 15:44
Milane, mám autobazar a řeším s ČKP několi případů do měsíce. Funguje to tak, že vykoupím vozidlo a okamžitě jej pojistím abych splnil zákonnou povinnost. A ČKP po mě okamžitě vystartuje jestliže u daného vozu byl v minulosti nějaký problém s pojistkou. Jenže já jim odmítám posílat osobní údaje od koho jsem vůz koupil atd. Prostě si to ti hajzlové usnadňují a nemají na to právo. Pikantní je, že když jim to napíšu a podepíšu já tak to nepomůže. Ale když stejný dopis podepíše můj právník tak je okamžitě věc s omluvou zastavena.
Výše uvedený případ jsem nechal dojít na Transcom a sleduji jak jednají s občany.
Samozřejmě jsem ve střehu co se bude dít, na ranní mail jsem ještě nedostal odpověď (slušná firma odpovídá obratem).
Vypadá to na úterní návštěvu u mého právníka......

O této problematice bych mohl napsat celou řadu postřehů.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 03. 2013 16:07
Michael Krejsek = určitě souhlasím s tímto postupem, jak je popsán. Také jsem proti dodávat údaje, či informace o třetích osobách ! A těmto AGENTURÁM tuplem !! A co se týká toho rozsudku z OLOMOUCE, kterým tak rád straší opět MilanC je potřeba zdůraznit, že pravděpodobně pán nereagoval na výzvu ale a co je mnohem horší je že neměl právní zastoupení při jednání u soudu! Nevím v jaké fázi je stav tohoto případu ale asi úplnou šíleností by bylo nepodání stížnosti na tento rozsudek! A k tomu jak se jedná s lidmi je toho na stránkách internetu opravdu moooooc!!! Konec konců už jejich přístup ke komunikaci v rámci SMS, nebo emailů = hovoří samo o sobě.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
01. 04. 2013 20:30
kdokoliv, udělám vyjímku, citace z rozsudku není strašení.
Kateřina
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 04. 2013 19:39
To máte všichni s Transcomem pravdu.Já ani můj manžel jsme neobdrželi žádný dopis od ČKP,ale rovnou od Transcomu.Jelikož máme asi osmé auto,tak nevím za které auto a období,abych mohla srovnat podklady.Do dnešního dne mě nikdo nedokázal zodpovědět tuto otázku.Slušnost je odpovědět,ale tam bych ji marně hledala.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 04. 2013 21:25
Kateřino, a dívali jste se na internetu na průběh případu?
Monika
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 04. 2013 16:38
už jsem se s nimi setkala a nechtějí pochopit,že je v zákoně uvedeno,že jsme povinni pojistit vozidlo do 14 dnů a ČKP už nekomunikuje, ale postupuje to přímo jim
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 04. 2013 18:12
Moniko, ale těch 14 dnů si špatně vykládáte, tak to není!!
Pojistit vozidlo musíte ihned, když ho chcete provozovat, nikoliv až za 14 dní. Když druhý den uděláte karambol, kdo uhradí za Vás škodu?
Lupiino
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 09:52
V jednom z mých případů se objevilo po řešení s Transcomem "vrácení případu s návrhem na ukončení - mimo provoz - potvrzeno" poté, co jsem Transcomu zaslal NAPROSTO stejné dokumenty co ČKP. V titulním listu k případu se objevilo: zbývá uhradit: 0 Kč. Tak se nechám překvapit. Předcházel tomu monitorovaný rozhovor s paní z Transcomu, která udělala během tlf. rozhovoru několik chybných formulací, poté jsem ji upozornil na to, že její sdělení vnímám jako vydírání a budou předána policii k dořešení. Tak nevím - že by se lekli?
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 10:22
Lupiino = No vidíš že to jde - ZAČÍNÁŠ SE v příspěvcích vylepšovat !! Jen tak dáál !
jan
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 12:56
Mám problém? jedná se o českou energetickou společností a ty se mnou nekomunikují a předaly to Traskomu ale nikdo se mi dva měsíce neozval. Jak mám postupovat? Jsem v odluženi a nemohu si dovolit jakíkoliv problém.Prosím poradte.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
16. 04. 2013 15:21
Jane, určitě to máte od "českou energetickou společností"
opravu máte problém s pojištěním auta?
ivajs
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 09:25
Na internetu vidím,že TRANSCOM vrátil případ z inkasa do ČKP dne 7.4.2013. Výzva byla vystaevna 12.10.2011. Mám nějakou naději, že ten případ ukončí nebo to půjde k soudu? Ani TRANSCOM, po zaslání všech dokumentů nedokázal případ vyřešit a to už se tak dlouho táhne.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 14:11
Ivajs = VONO je to tak - když vrátí případ zpět, tak případy ukončují z 99%. Táhne se to tak dlouho = PROTOŽE JE TO JEJICH TAKTIKA !!!.............. voni móóóc dobře vědí, že značná část obeslaných pro svůj klid raději zaplatí !!!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 04. 2013 14:19
Ivajs, je třeba reagovat podle sdělení uvedené u Vašeho případu, když rozkliknete datum, co se tam píše?
ivajs
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 04. 2013 11:26
Po rozkliknutí datumu se zobrazí :
07.04.2013
Vráceno z inkasa
Zdroj:Inkasní agentura
Poznámkatongue sticking out smileyřípad byl vrácen ČKP z inkasního řízení u externí společnosti
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 04. 2013 12:56
OK, takže teď vložit urgenci na ukončení případu. Kopii zaslat přímo Mgr. Krejzarovi..
Tereza
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 04. 2013 14:06
Dobrý den, nemáte někdo kontakt email na Transcom? Manžel něco dluží,ale je v německu a já nemohu volat jsem bez kreditu. Psala jsem na infocz@transcom.cz,ale nikdo mi neodpověděl. Prosím.
Tereza
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
06. 05. 2013 13:00
Dobrý den, já mám taky problém. Vůbec mi nereagují na emaily a telefonovat nemohu protože nemám telefon mám ho v opravě Nevíte adresu na transcom???
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
06. 05. 2013 13:22
Terezko sice nevím, co těm ....... z TRANSCOMU - chce kdo vysvětlovat osobně bych je poslal do PRDELE v souvislosti s vydíráním NEEXISTUJÍCÍ povinnosti platit sankční PŘÍSPĚVEK za provoz vozidla bez pov, ruč., iniciováno(NFGO) = čkp!!!
zde je adresa
transcom
Kolbenova 942/38a
190 00 Praha 9, Praha-Vysočany tel.+420 221 507 811
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
06. 05. 2013 20:01
Terezo, zde máte kontakty...
[www.transcom.com]

stačí takto?
Vladi
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 05. 2013 11:07
Zdravím, mám zkušenost takovou, že jsem měl nějaký dluh u ČKP i když diskutabilní, ale zaplatil jsem společnosti Transcom, ale jaké je moje překvapení, když mi po měsíci přišel další dopis s tím, že jsem nic nezaplatil a další navýšení....volal jsem hned do společnosti Transcom a bylo mi řečeno s velmi ironickým tonem, jestli jsem výzvu četl do konce, dole je totiž dodatek, že v případě zaplacení musíte poslat i kopii složenky. Protože jsem si to jako spousta jiných nepřečetl, platba se nepřičetla a tímto já nadále dlužím. Dále jsem byl vyzván k zaplacení jakýchsi nákladů uvedené firmě i když v řádu stokorun, ale jde mi o princip. Ví někdo jak mám postupovat, mám něco ještě platit???
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 05. 2013 11:36
Zdravím, mám zkušenost takovou, že jsem měl nějaký dluh u ČKP i když diskutabilní, ale zaplatil jsem společnosti Transcom, ale jaké je moje překvapení, když mi po měsíci přišel další dopis s tím, že jsem nic nezaplatil a další navýšení....volal jsem hned do společnosti Transcom a bylo mi řečeno s velmi ironickým tonem, jestli jsem výzvu četl do konce, dole je totiž dodatek, že v případě zaplacení musíte poslat i kopii složenky. Protože jsem si to jako spousta jiných nepřečetl, platba se nepřičetla a tímto já nadále dlužím. Dále jsem byl vyzván k zaplacení jakýchsi nákladů uvedené firmě i když v řádu stokorun, ale jde mi o princip. Ví někdo jak mám postupovat, mám něco ještě platit???
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 05. 2013 14:30
PRO VŠECHNY nejen pro / v.storkupa !!!!!!!!!!!!!!!!!! Domníváte-li se NĚKDO z vás, nebo snad dokonce někomu něco dlužíte = TAK ZAPLAŤTE !!!
Jestli-že ALE žádný dluh NEEXISTUJE = tak všechny tyto spolky POŠLETE DO P*DELE !!!!! Požadujte odeslané peníze ZPĚT s vyjádřením, že k platbě jste byli přinuceni ZASTRAŠOVÁNÍM a především, že žádný dluh U NICH NEMÁTE a nemůže TEDY ani EXISTOVAT!!!!! Přestaňte se před NIMA PLAZIT a PLATIT za něco co NEEXISTUJE !!!!!!!!!! Na vrácení (v tomto případě OMYLEM zaslaných peněz) máte ze zákona PRÁVO na jejich uplatnění do tří let !!!
95 % jim zaslaných finančních prostředků těmto NFGO ( novodobým-fašisticko-gestapáckým-"organizacím"= JSOU nebo BYLI ZASLÁNY ZBYTEČNĚ a byli tedy přijaty NEOPRÁVNĚNĚ !!!!!= ( byli jste ZÁMĚRNĚ uvedeni v OMYL - že máte zaplatit domnělý dluh!!!) = dle mého je tento postup z jejich strany daleko za hranou ZÁKONŮ tohoto ( bordelstátu) !!!
ZAČNĚTE JIM KONEČNĚ DĚLAT PROBLÉMY !!!!!!!!
XXX
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 05. 2013 14:57
to Monika: V zákoně není uvedeno, že je povinnost do 14 dnů pojistit vozidlo, nýbrž povinnost v této lhůtě odevzdat registrační značku v případě, že pojištění zanikne a není uzavřeno nové. Povinnost pojistit vozidlo je vždy, když je provozováno ve smyslu ust. § 1 odst. 2 zákona (tj. například, když stojí na veřejné komunikaci).
LenkaP
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
13. 06. 2013 22:29
Ja chcem tiez upozornit na TRANSCOM. Prisla mi od nich vyzva na uhradenie pohladavok v sume cca 50 eur, ktoru zevraj dlzim Slovak telekomu. Co je absolutna hlupost. Ani u nich nemam telefon. Takze to je zrejme dalsia firma ktora sa chce nabalit na vystrasenych ludoch. NIC im neposielajte!!!!
hes
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
22. 07. 2013 08:13
Pojistit auto nemůžete do 14 dnů. Pokud ho hodláte provozovat, musíte ho pojistit od chvíle, kdy ho začínáte provozovat. Pokud ho nehodláte provozovat, máte 14 dnů na odevzdání značek do depozita. Po uplynutí této doby se jedná o přestupek, pokud toto vozidlo bude mít na sobě značky a nebudete mít sjednáno povinné ručení. Tento přestupek řeší odbor dopravy Vašeho registračního místa.
ČKP si vytvořilo metodiku, kterou nadřadilo nad zákon 168/1999. Jednoduše chtějí příspěvek za každý den nepojištění, bez ohledu na to, jestli je vozidlo provozováno nebo není. Takové jednání ČKP však nemá žádnou oporu v zákoně. Pokud Vám stálo pár dnů auto na dvorku, nic jim neplaťte. Jasně. Oni počítají s tím, že po bububu raději každý pár stovek zaplatí. V součtu všech případů to bude pěkný balík peněž!
Bohuška
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 08. 2013 12:47
Tak dnes mi přišla také zpráva, cituji:
Vazena pani/Vazeny pane, dosud se nam nepodarilo s Vami spojit. Jedna se o velmi dulezitou zalezitost ref: 2127740. Kontaktujte nas na tel: 225 430 005. Transcom

Fajn a co jako???
1. Nikdo mi nikdy nevolal
2. Nikdy jsem si nic nepojistila
3. Vozidlo žádné nevlastním

Prosím vás, víte někdo, jestli je můžu za něco zažalovat?? Nesnáším tyhle blbce.
Díky.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 08. 2013 13:06
Bohuško, žalovat můžete kohokoliv, i mne a za cokoliv.

osobně bych se zeptal na podrobnosti co a jak se domnívají, že jim dlužím a za co? Co když jste jen na něco zapoměla...
Petr.L
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
14. 08. 2013 17:48
Transcom ma i jiné společnosti za které vymáhají nejen ČKP... nemusíte mít pojištění ani vozidlo
Danuše Vaculová
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
29. 10. 2013 23:06
Mám taky velmi špatné zkušenosti s touto organizací. Když nedovedou vyřešit jednoduchou pro mě věc,tak najednou dostanu SMS od nějakého Transcom, abych se s nima spojila telefonicky k vyřešení mého případu.Jsem důchodkyně, celý život jsem pracovala, pobírám 7000kč důchodu,a k tomu bych měla ještě přispívat takovým to darebákům? Budu se bránit až do krve.Nic jsem neprovedla a darebákům to bude procházet ne? Vím, že jsem taky jedna z postižených, co se týče Transcomu.
Matěj
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 10. 2013 09:54
přečtěte si toto: [www.szcp.cz]
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 10. 2013 10:30
a třeba taky toto, úsudek si udělajte každý sám. Je vše na internetu pravda?
[www.szcp.cz]
Anna Sandorova
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 11. 2013 22:28
S FIRMOU TRANSCOM MÁM ZKUŠENOST K NEZAPLACENÍ.AROGANCE ODPORNÉ CHOVÁNÍ A VÝHRŮŽKY PO TELEFONŮ.UPOZORNILA JSEM NA JEJICH ÚŘAD PRO OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ A ČOI.NAPSALA JSEM I FIRMĚ TRANSCOM DOPORUČENÝ DOPIS TÍM,ŽE JIM DÁVÁM NA VĚDOMÍ KDO VŠECHNO BUDE O JEJICH PRAKTIKÁCH SPRAVEN.V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ BUDU PODÁVAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ...
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 11. 2013 20:09
Anno = to je moje řeč !!! Rozhodně je potřeba se těm zmr..ům postavit !!! Zákon na = ochranu osobních údajů se řídí zákonem č. 101/2001 Sb. CHCE TO JIM POŘÁDNĚ POCUCHAT JEJICH AKTIVITY !!!
Voni ( ti z NFGO - čkp, eosu,transcomu...) spoléhají na to, ŽE mnoho soudců nemá VŮBEC ponětí, o co jde - VŮBEC TÉTO PROBLEMATICE NEROZUMÍ a co je mnohem horší je, že VĚDÍ, = že řada soudců = TO NEBUDE STUDOVAT - odhadují, že si vystačí s tím, co jim naservírují VONI = dost možná, že by mnozí soudci ani po nastudování sporného zákona věc NEPOCHOPILI = vzhledem k blábolům, které jsou schopni ve svých zdůvodněních VYBLEJT na ten papír, kterému se tak ušlechtile - říká = rozsudek jménem republiky = (už použití tohoto názvu v podobných případech by mělo být TRESTNÉ! )!!! = Po přečtení některých soudních rozhodnutí si nejsem VŮBEC jist, zda jsou soudci schopni se sami rozhodovat - vypadá to, že řada z nich se musí VÉST ZA RUČIČKU a říkat, co mají dělat a hlavně psát !!! ASI PROTO JSOU ti, o kterých zde píši JENOM na prvním stupni = BOHUŽEL někteří z nich se nějakým "zázračným" způsobem dostali i na úroveň KS = což považuji za naprostý úpadek soudnictví v ČR !!!
Na tomto prolobovaném zákoně = se naplno projevuje, jak se mnoho soudců nedokáže s danou problematikou vůbec vypořádat a čekají jen na to, co jim nachystají VONI !!! = vlastně jsou něco jako MY = LEHCE ovladatené OVCE = , když nad tím tak přemýšlím jsou na tom dokonce ještě hůř - protože si nechají VNUTIT jejich názory a právní konstrukce zatím co my si zachováme svou tvář !!!!!
Anna Sandorova
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
25. 11. 2013 19:11
Jak jsem zde napsala,tak jsem dostála svého slibu.Oznámila jsem praktik firmy Transcom ČOI,úřadu pro ochranu osobních údajů a v neposlední řadě firmě,kterou Transcom zastupoval a budete se lidí divit.Ledy se hnuly a v můj prospěch!!!Přišel mi omluvný dopis od firmy,která pohledavku údajnou
zrušila..Pomohlo oslovení úřadů a odvaha nepodlehnout praktikám...
Tinkapletinka
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
25. 11. 2013 19:55
Dobrý den,také bych prosila o radu. Své staré auto jsem ponechala své babičce staré 80let at jí má čím soused vozit k lékaři, bez přepisu. Žiji v cizině ,takže když se pokazilo nechala jej sešrotovat ,ale již nevěděla ,že má odevzdat značky na dopravku. Mě sice přišel dopis v červnu od ČKP jenže jsem jej četla až v prosinci ,po návratu do země. Zanesly jsme značky do depositu . Oznámila jsem toto ČKP ,ale myslím,že nic z toho nedodali do toho svého ON LINE přístupu . První složenka byla na 1750 tak to tak odpovídalo,že skončila pojistka měsíc před sešrotováním a to jsem zaplatila. Jenže ted mi došla složenka na 13 500,- a i když jsem do 30 dnů reagovala telefonátem ze zahraničí,tak stejně před týdnem mi přišla sms od transcomu že se jim mám ozvat ! Tak co ted ?! Na adrese trvaleho bydliště žije jen má stará babi,tak pokud jí tam vletí transcom tak dostane akorát infarkt ! Máte někdo zkušenost se združením Český konzultační portál ? Děkuji
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
25. 11. 2013 20:30
Vážená paní,
reagovat je málo. Dodala jste dokument o vyřazení vozidla, před koncem pojištění? Sdělila jste čkp a ostatním, že jste mimo republiku a nemůžete přebírat poštu v ČR? Předání vozidla na ekolikvidaci bylo kdy?
Tinkapletinka
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
25. 11. 2013 20:53
Já sice nejsem blondyna,ale přiznám se ,že o tom ,že se mají někde odevzdat nějaké značky jsem neměla ani ponětí . Věděla jsem,že pokud nezaplatím pojistku,tak se po 3 měsících automaticky ukončí ,takže i proto jsem si myslela ,že částka 1750 tomu odpovídá a že je to ten doplatek. A to že jsem mimo republiku jsem jim zdělalila až jak jsem obdržela danou výzvu a to bylo už 6 měsíců po zaslání. Jezdím domů většinou na Vánoce.
Problém také nastal tím,že babi dala vozidlo na likvidaci ( březen nebo duben 2012 nebo 2011) sousedovi a ten jí také žádné značky nedodal a až po tom dopise jsme se začly po nich shánět nám je donesl v prosinci tehož roku a ihned jsme vozidlo odhlásily . Ted koukám,že ještě stále mám on line vstup do systemu ČKP ,takže jim tam zkusím zaslat kopii o likvidaci kterou dnes zajistila má matka na dopravce ( taky se vratila z ciziny teprve ted na vanoce) ale kopii TP nemůže babi najít ,abych doložila to vyřazení z registru ! Ale to oni asi mají,protože v dopise tam píši ,že pojistné vymahají do 9.12.
Jen teda nevím co s tou firmou Transcom. Mám jim také volat nebo nereagovat ? Děkuji
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
25. 11. 2013 21:31
Je třeba reagovat Trancomu, a jim rovněž sdělit to, že vozidlo bylo (opravdu bylo?) zlikvidováno před koncem pojištění, nebo nebylo provozováno. To doložíte svědectvím dvou osob a vše vložíte do případu. Rovněž to pošlete na Transkom.
Ptejte se dále..
julda6666
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
19. 12. 2013 17:21
Cca měsíc mě už tato firma nabádá k zaplacení jedné pohledávky.26.11 to dělalo 2097 kč.Ignoroval jsem to a 17.12.2013 mi přišel další dopis už na částku 2317kč.Neustále mi posílají zprávy,i 4x denně a stále volají.Já však cizí čísla nikdy nezvedám.Jednou mě tenkráte obralo o 180kč na kreditu.Jak zde čtu tyto úryvky a zkušenosti,mám sto chuti s tímto mým problémem jít na policii,není přece možné,aby se ta má dlužná částka zvyšovala takovým tempem.A ke všemu.Ten den,co přišel dopis,byla i splatnost.Vím ze zkušenosti od soudu,že je ke splácení dlužné částky minimálně 15 dní.Co s tím,poradťe.A ještě něco;TY sms-ky.omezují mou svobodu a vyhrožují.Jak na ně,LIDIČKY!!!!!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
19. 12. 2013 17:39
Pokud chcete jít na polici, klidně běžte, ale domnívám se, že tam nepochodíte.
Pokud budete dále ignorovat, klidně můžete skončit u soudu.
Provozovala jste vozidlo v uvedené době?
František
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 01. 2014 00:25
Vážení čtenáři, bohužel i já mám naprosto stejně zkušenosti. Jakmile jim doložíte neoprávněnost pohledávky, dělají mrtvého brouka. Na dotazy zaslané emailem nereagují, na telefonický dotaz uvádí, že jim nic nedošlo, ač písemnosti byly zaslány z různých emailových adres. V našem případě mají tu drzost tvrdit, že dle registru vozidel jsme vlastnili vozidlo, které však ve skutečnosti nikdo z naší rodiny nikdy nevlastnil. Vzhledem k tomu, že mé zkušenosti jsou stejné, jako zde popisované, domnívám se, že společnost se dopouští trestního jednání pokusu podvodu či jiného protiprávního jednání postihnutelné dle občanského zákoníku. Oporou pro případné trestní jednání a prokázání viny může být i diskuse zde uváděná, neboť lze takto dohledat poškozené. Doporučuji piště své zkušenosti a doufejme, že každá svoně má svého řezníka!
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 01. 2014 09:48
Františku, je to smutné, ale doufám, že jste zvítězili.
Čkp vychází z registru, kde Vás asi někdo neoprávněně uvedl jako vlastníka. Na spoustě poraden je často taková rada. V čem spatřujete pokus o podvod, když oni jen sdělují, že jste v registru uveden jako vlastník? Stačí doložit, že nevlastníte vozidlo a případ bude ukončen. Pokud se budete správně bránit. Ze zkušenosti vím, že spoustu lidí se brání špatně, poslední případ od soudu mi přišel včera, kdy se paná hájila, že nemohla vozidlo pojistit, páč neměla techničák a stihla to do 14 dnů...
Opět špatná obrana a nechali to dotáhnout až k soudu, kde prohráli a zaplatili tisíce navíc..
Už jen úrok 7,5% je hrozný..


Nejsem zastáncem čkp, jsem dlouholetý bojovník proti čkp se stovkamu případů za statisíce korun. Vím o tom hodně.
František
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
07. 01. 2014 23:09
Milane odpovím. Pokud nejsem jako vlatník v registru vozidel nalezen (tedy nikdy jsem uvedené vozidlo nevlastnil), pokládám si otázku, jak je možné, že ČKP potažmo zplnomocněný Trancom může ve výzvě uvádět, že porovnáním registru vozidel jsem vlastník. Pokud jsem nebyl nalezen vlastníkem současným ani minulým v aktuálním výpisu, jak může ČKP tvrdit, že porovnáním registru vozidel bylo zjištěno vlastnictví? Je mi známo, že ČKP nedostává od registru vozidel všechny údaje, které by si přála, a to zejména o vlastnictví vozidla v době nehrazení pojistného, pak zkouší na náhodných osobách, které mohly přijít do styku s vozidlem, vymožení úhrady. Svým tvrzením tedy ČKP ve výzvě lže. Podle zákona je sice důkazní břemeno, že jsem nebyl vlastníkem na mně, ale na druhou stranu soud musí zajímat jaké má ČKP důkazy o vlastnictví. V daném případě by ČKP měla předložit soudu důkaz v podobě výpisu registru vozidel, případně jiný doklad, např. kupní smlouvu. V mém případě nic takového neexistuje a pokud si něco takového ČKP fiktivně opatří, pak se domnívám, že se dopouští podvodného jednání. V jednotlivém případě by soud trestní odpovědnost neuznal, ale pokud se najde více stejně poškozených, jako jsem já, pak se domnívám, že lze uvažovat i o trestní odpovědnosti.

Jen na okraj doplňuji, že mi nesmyslným opatřováním výpisu vznikají přímé náklady, a to např. 50 korunový poplatek za výpis, o časové ztrátě nemluvě.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 01. 2014 09:21
Františku, v prvním příspěvku nepoznám, že jste byl na registru pro dokument, že nejste vlastníkem. Jak postupovala ve Vašem případě čkp netuším, ale někde musela získat informace od vás. Taky znám z doslechu případ, kdy někdo pojistil kamarádovo auto, ve smlouvě u pojišťovny se zaškrtlo, že je vlastníkem. Skončilo to až u soudu a byl odsouzen, bez možnosti odvolání. Bohužel i takové případy se stávají. (nepojistil jste někdy někomu vozidlo, o jaké vozidlo se jednalo? )

Souhlasím s Vámi, že Vám vznikly náklady a ztráta času, kterou Vám nikdo neuhradí.
František
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
08. 01. 2014 23:15
Milane, ano na základě rozhovoru s operátorem Transcomu, jsem si vyžádal výpis z registru vozidel. Tento výpis mě stál 50 Kč, abych mohl této společnosti prokázat to, co jim tvrdím od samého počátku, že nejsem vlastníkem.

Otázkou je, proč si ČKP řádně neověří v registru vozidel, zda jsem byl či nebyl vlastníkem. ČKP však patrně nedostává z registru vozidel údaje o vlastníkovi či provozovateli vozidla v době nepojištěného období.

Milane, z Vašeho příspěvku je patrné, že ČKP se pak chytá každé nitky kolem, aby zjistila osobu povinnou a to i tak, že postačí být pojistníkem (nikoliv vlastníkem nebo provozovatelem) po předchozí nepojištěné době a takovému pojistníkovi pak automaticky zašle výzvu k úhradě i za předchozí období, tedy za období, kdy byl povinný zcela někdo jiný.

Opět se ptám, má tedy skutečně ČKP informaci z registru vozidel o vlastníkovi v době nepojištěného období, když se ve Výzvě na registr odvolává? Nebo je to tak, že takovou informaci nemá a pak takovou informaci chce získat od kohokoliv, kdo s vozidlem přišel do styku, třeba jako pojistník v úplně jiném období?

Z příspěvků a předchozích zkušeností je postup ČKP spíše ten druhý případ. Praxe je asi taková, že ČKP pak vyzve osobu bez ohledu na to, zda byla vlastníkem či provozovatelem, aby uhradila příspěvek za nepojištěné období nebo, aby "udala" osobu povinnou.

Pořád si ale myslím, že ČKP by měla vyzvat určitou osobu jen tehdy, pokud má důkazy o tom, že vyzvaná osoba byla skutečně vlastníkem, tedy mělo by to být patrné na základě kupní smlouvy, rozhodnutí o dědictví, záznamu v TP nebo z registru vozidel. Nikoliv z údaje: "jedna paní povídala".

Co však považuji za aroganci a krajní neslušnost je tvrzení Trancomu, že email s důkazem (výpisem z registru vozidel) jim nedošel. Na základě tohoto tvrzení jsem opětovně posílal email v několika dnech po sobě a z více emailových adres. Ani na výzvu mi nebyli schopni odpovědět, zda email došel. Nakonec i to je důvod proč jsem zde, na těchto stránkách. Z příspěvků je patrné, že takové jednání je zřejmě běžnou praxí této společnosti se zahraniční účastí.
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
09. 01. 2014 09:40
Františku, zdravím Vás a opět upozorňuji, že nejsem agentem čkp a nezastávám se jich. Jen se snažím vysvětlit nejasnosti.

1)..Otázkou je, proč si ČKP řádně neověří v registru vozidel... nemá právo ani povinnost si něco ověřovat, jen porovnává obdržené údaje od centrálního registru a pojištoven. Tak ní oficiální stanovisko vedení čkp.
2) Milane, z Vašeho příspěvku je patrné, že ČKP se pak chytá každé nitky kolem... neznám postupy čkp, jen uvažuji. Mají zaměstnace různě proškolené, různě aktivní a pracovití. nevím, zdali jsou vypláceni z % vybraných peněz, to by musel některý ze zástupců, až si toto přečtou, vysvětlit. Vůbec bych se nedivil, kdyby obesílali obě osoby v některých případech, když je někdo jiný vlastník a pojistník..aktuvita některých úředníků je veliká..
3)Opět se ptám, má tedy skutečně ČKP informaci z registru vozidel o vlastníkovi v době nepojištěného období... údaje má z centrálního registru vozidel, nikoliv z regionálních...jaká další info má, netuším..
4) čkp není oprávněná zjišťovat pravdu, hledat důkaza a podobně, to jim (a je to dobře) vůbec nepřísluší.
5)... krajní neslušnost je tvrzení Trancomu, že email s důkazem (výpisem z registru vozidel) jim nedošel... to bohužel nemůžu komentovat, páč nevím kde je pravda. Vím, ale že lze nastavit zprávu o doručení. osobně na úřady píšu, prosím o reakci, že jste email dostali. když nereagují, posílám vše opět....
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2014 01:22
Dobrý večer , tak jsem zpět s otázkami. Takže : vozidlo bylo od června 2011 nepojízdné a stalo za domem na soukromém parkovišti . ( což jsem schopna doložit podpisem všech sousedů z domu) .Jak jsem již psala ,tak teprve o Vánocích 2011 po návratu z ciziny ,jsme s babi předaly auto nějakému sousedovi k likvidaci. To bych snad také nějak mohla doložit,pokud to pán nezapře. Ten však likvidaci provedl až 44. ,proč to netuším. pojistka však trvala naštěstí aspon do .2.2012.Ted po mě samozřejmě ČKP a k tomu i Transcom chtějí 2 uhrady a to za 2.2 až 3.3 částku i s vymaháním 2400 a dále za 19.3 až 12.12 ( tehdy jsme teprve odnesly značky do depozitáře ) částku 13.500,-kč. ( Za období 3.3-19.3 se ještě nikdo nevyjádříl zatím :-)
Jenže na výzu co přišla v létě 2012 jsem nereagovala,protože jsem v CZ samozřejmě nebyla.
Ted dle vašich rad jsem dodala o Vánocích 3x meilem na Transcom doklad o likvidaci ( a stejně furt volali,že to nemají ) tak sjem jim to poslala a zároven i ČKP s vyjádřením,že chci od nich vyčíslit jen to nepojištěné ondobí od unora do dubna. A také,za jaké období teda jsem zaplatila předešlou částku,kterou jsem již loni uhradila. Ale jak to tak čtu,tak správně bych ani nemusela platit za vozidlo které bylo mimo komunikaci ,že ?!
transcom samozřejmě volá dál a protože jsem mimo republiku,tak jim nezvedám české číslo,nebylo jim težko zavolat na zahraniční grinning smiley Jsem byla v šoku teda !!! A když jsem panovi zdělila,že jsem na rodičoské dovolené ,ale od statu žádný příspěvek nepobírám,tak se mě suvereně zeptal,z čeho žiju a když jsem řekla,že mě živí otec dítěte,tak prej at mi to zaplatí on grinning smiley Natož byla má odpověd,že ten má již 2 roky zablokoaný učet a na sobě asi milion exekucí ,byt ná v prosinci vydražili a je před osobním bankrotem! A do toho musím stresovat ještě s ČKP !!!
Dnes jsem se dívala na tu ON-line verzi a u dokumentu o likvidaci je tam napsáno : ZAMÍTNUTO ! .
Co dál ? Poradí mi někdo ? Děkuji
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
21. 01. 2014 08:15
Jelikož neznám podrobnosti, texty co jste jim zasílala, mohu jen doporučit stále dokola opakovat, že jste vozidlo neprovozovala a bylo uloženo mimo pozemní komunikace na veřejně nepřístupném místě.
Páč sdělení: "nepojízdné a stalo za domem na soukromém parkovišti" je špatná obrana. Páč to parkoviště je veřejně přístupné a tam se musí platit pojištění. Dále, vozidlo jste předala k ekologické likvidaci, máte od toho doklad? Značky jste dali do depozitu? Proč, když jste vozidlo ekologicky zlikvidovali? Trascomu sdělte, že jsem mimo ČR a můžete komunikovat jedině emailem.

Nějak se mi nezdá vše co píšete...nebo nechápu souvislosti..
Saša
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 01. 2014 11:39
S touto podvodnou vymahačskou firmou mám podobný problém, rozhodl jsem se jej rázně řešit, radím se a hledám nejvhodnější způsob.
Je nutno se spojit - v jednotě je síla.

Saša
Saša
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
30. 01. 2014 11:44
S touto podvodnou vymahačskou firmou mám podobný problém, rozhodl jsem se jej rázně řešit, radím se a hledám nejvhodnější způsob.
Je nutno se spojit - v jednotě je síla. Spojuji se s kriminální policií, mají o to zájem.

Saša
Evvva
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
10. 03. 2014 16:52
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bohužel jsem dlužila firmě Oriflame nějakých 500 Kč. Asi před měsícem mi začalo několikrát denně volat číslo a poté chodit SMS od Transcomu, o tom jak mě nemohli kontaktovat a poté mi domů přišel dopis s výzvou k okamžité úhradě. Chtěla bych se zeptat na pár detailů: U firmy Oriflame mi naskakovaly nějaké poplatky za zdržení platby (to chápu), celkem to činí 1266 Kč. Ovšem od firmy Transcom mi přišla složenka již na 1999.9 Kč. Je to tu uvedeno jako "Příslušenství" a je to částka 733,97 Kč. Tedy dohromady s tou mou původní jsou to ty dva tisíce. Chci se zeptat co znamená toho "příslušenství" a zdá má firma Transcom právo na tyto poplatky? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miroslav Pokorný
Re: !!! POZOR NA TRANSCOM A JEJICH NOVOU TAKTIKU "ZAPÍRAT" !!!
19. 12. 2014 12:22
Měl jsem auto napsané na otce a pojistnou smlouvu na sebe. Mojí vinou mi vznikl dluh na pojištění cca 10.000,-Kč. Domluvil jsem se na splátkách 1600,-Kč. 4 splátk yjsem uhradil a poté jsem přestal platit (finanční problémy). Aniž by mi přišel jakýkoli dopis či upomínka, firma Transcom telefonicky kontaktovala mého otce a pod pohrůžkami exekuce ho donutila zaplatit
7000,-Kč. Platil ještě týž den vložením na účet. Otci je 70 roků a exekuxe se zalekl.
Potom jsem se snažil transcom kontaktovat e-mailem, aby mi laskavě zaslali nějaký rozpis za co požadovali 7000 korun.
Email jsem posílal v rozmezí asi 3 týdnů dvakrát s požadavkem potvrzení přečtení. Dvakrát se mi vrátilo, že email by smazán bez přečtení.
Poradí někdo, co mám dělat?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
ynXjJ
Příspěvek: