Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

neprovozování vs. manžel nereagoval na výzvu ČKP

Autor Petra 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

Petra
neprovozování vs. manžel nereagoval na výzvu ČKP
17. 03. 2014 09:33
Dobrý den,
manžel vlastní starou Š 120. V určitém období neprošla přes STK, vyžadovala značné opravy. Manžel ji proto neprovozoval: zaparkoval ji na soukromém pozemku a opravoval ji. Za toto období neprovozování nezaplatil povinné ručení. Poté co ji opravil a prošla STK, zaplatil povinné ručení a opět začal provozovat.
Manželovi byla doručena výzva od ČKP, kterou tady všichni znáte. Manžel ovšem na výzvu nereagoval s tím, že se domníval, že nemají na nic nárok.
V součané době manžel obdržel platební rozkaz, do kterého může do 15 dnů podat odpor. Domnívám se, že můj manžel by byl schopen u soudu prokázat neprovozování (čestné prohlášení, svědci, není STK), ale má vůbec nějakou šanci, když promeškal 30-ti denní lhůtu podat námitku na výzvu od ĆKP? Ze zkušeností uveřejněných na tomto fóru jsem pochopila, že soud tuto lhůtu chápe jako prekluzivní, a pokud se včas nepodá námitka, žalovaný ve většině případů kvůli tomu soud prohraje. Je tomu tak?

Děkuji za odpověď.

Petra
bea
Re: neprovozování vs. manžel nereagoval na výzvu ČKP
17. 03. 2014 10:28
Byli jsme u soudu - neprovozování vozidla, doložené servisem a odtahem. O 30 denní lhůtě se nemluvilo, ale i přes obě potvrzené jsme byli odsouzeni k úhradě - i neprovozované vozidlo musí mát povinné ručení. Jednalo se o soud Praha-východ - třeba jinde jsou soudci rozumnější. Ten náš se jmenoval Grygar.
Re: neprovozování vs. manžel nereagoval na výzvu ČKP
17. 03. 2014 10:36
Petro, nejde předjímat soudní rozhodnutí, ale propásli jste věškeré množnosti na obranu a končte na poslední instanci. Odhaduji Vaše vítězsví na 20%. Podle doručených důkazů, svědků a vaší obrany. Ještě bych zkusil oslovit placenou poradnu. pana Angrešku.
Re: neprovozování vs. manžel nereagoval na výzvu ČKP
09. 02. 2015 21:47
Dobrý den, mám obdobný problém.
Prosím o radu pana Milana Cukráře...
Dne 4.12.2013 jsem koupil obytný přívěs, ještě ten den jsem ho převezl na na soukromý pozemek k trvalému stání, kde stojí doposud.
Obytný přívěs měl platnou STK, ale nebyl od doby koupě dále provozován z důvodu poruchy na nájezdové brzdě a zkrátka jsem sním nechtěl jezdit (Karavany většinou jen stojí, než jezdí). Přisla mi upomínka od ČKP o nezaplacení 20-ti dnů povinného ručení z období koupě karavanu. Na toto jsem nereagoval. Nyní přišlo vyrozumění od soudu k ELEKTRONICKÉMU PLATEBNÍMU ROZKAZU, kde uvádí jako důkazy upomínku na kterou jsem nereagoval (což je moje vina), ale dále dokazují že věc předali společnosti TRAKAN a.s. která měla věc dále upomínat (na tuto upomínku nemají dodejku), dále věc předali advokátovi ČKP panu Ševčíkovi, který mi měl poslat výzvu k zaplacení dlužné částky před soudním jednáním (na tuto upomínku zase nemají dodejku). Nyní mám veškeré informace o těchto důkazech přímo od soudu, k tomuto případu. Uvažuji o podání odvolání k tomuto platebnímu rozkazu ve lhůtě 15-ti dnů, nevím ale jaké mám šance s dokazováním a s úspěchem v tomto řízení, když jsem na původní výzvy ČKP nereagoval a ani nedokazoval to, že je karavan neprovozován.

Prosím o radu: Co si mám případně připravit? Co budu dokazovat? a jakou mám šanci na úspěch?

PS: - od ČKP v upomínce byla částka na 600,- + 180,- za upomínání
- od Trakanu byla částka na celkem 1407,-
- od soudu elektornický platební rozkaz je částka ve výši 1109,- se zákoným úrokem z prodlenín ve výši 8,05% ročně z částky 780,- od 20.6.2014 do zaplacení (termín 20.6.2014 je datum mnou obdržené výzvy upomínky od ČKP + 30 dní).

Ty částky jsou také divné a přijde mi, že v platebním rozkazu nejsou zahrnuty poplatky od Trakanu?

Díky za brzkou odpověď.
Kolemjdoucí
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
ek4Vh
Příspěvek: