Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Čestné prohlášení

Autor Eva79 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

Eva79
Čestné prohlášení
05. 08. 2014 12:08
Dobrý den,
prosím o radu. Několik týdnů již jednáme s Eos.... Chtějí po nás zaplatit za auto s SPZ, kterou jsme nikdy neměli. Poslali jsme čestné prohlášení o neprovozování a odstavení na soukr.pozemku s SPZ auta , které jsme měli. Přišel další email, že dle jejich kontroly my udáváme jinou SPZ, než za kterou máme zaplatit a ať si to zkontrolujem a že si máme dojít na registr a tam nám vydají nějaký doklad. My tam při nejhoršim dojdem, ale ČKP má informace z regitru na SPZ , kterou jsme neměli a nám mají dát potvrzení, že jsme tuhle SPZ nikdy neměli? Docela Kocourkov...
Posílali jsme čestná prohlášení . Po pár dnech přišel další email, že čestná prohlášení musí být notářsky ověřená. Mají na to nárok?
Předem velice děkuji za odpověď
Re: Čestné prohlášení
05. 08. 2014 12:33
Určitě nikde v zákoně není napsáno, jakou přesnou formu mají mít čestná prohlášení anebo jestli a zda musí být s ověřeným (legalizovaným) podpisem. Upřímně se mi to zdá jako házení klacků pod nohy, zbytečné navyšování nákladů. Řidičům to komplikuje život a tak se na to soud bude dívat. Jedině ten je oprávněn rozhodovat v této věci.

Pokud již nechcete dodávat čkp nic dalšího, souhlasím s Vámi. Nárok na to nemají. Nejsou soudcem ani nemají žádnou pravomoc diktovat Vám podmínky. Iniciativa je na Vaší straně. Postupujte tak, abyste před případným soudem měli obraz komunikujícího řidiče, který se snažil dojít ke smírnému východisku.
Re: Čestné prohlášení
05. 08. 2014 12:41
Evo, je třeba vyjasnit, o jaké se jedná vozidlo a značku. Máte přeci techničák, a přesně víte o jaké vozidlo se jedná.
Notářsky to nemusí být ověřené.
Frantak
Re: Čestné prohlášení
05. 08. 2014 17:47
Pokud vas nuti jit na registr vozidel trvejte na tom ze dle zakona jsou oni povinni porovnavat udaje z CRV s udaji od pojistoven a za to jsou placeni. Nedelejte jejich praci za ne.. Stoji to cas a penize.
Eva79
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 06:17
Všem děkuji za rady.
Dnes jim odpovím a budu čekat další email s tím co mám ještě dodat... Je to tak unavující....
Eva79
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 10:15
Tak napsali jsme paní , že podpisy není nutné ověřovat, odepsala :
Dle nových interních pravidel je nyní zapotřebí, aby byli podpisy svědků úředně ověřeny.
Ach jo.... Podle mého selského rozumu INterní znamená pravidla pro jejich společnost né pro mě. Je to tak?
Děkuji za info.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 12:46
Paní Evo, osobně bych reagoval tak, že Vás zajímá jen zákon 168, nikoliv jejich interní záležitosti. Pokud se paní referentka domnívá, že interní předpisy jsou nad zákony, ať Vám sdělí email na jejíhi nadřízeného, se kterým ráda budete komunikovat...
Jen si vymýšlí a snaží se Vás někam dotlačit. Kdo déle vydrží, ten vyhrává...
Věřte, že jsem pro jednoho pána psal podobné texty každý měsíc 3x, trvalo to asi 4 měsíce a pak případ ukončili..

A klidně to dále řeště emailem, páč proč platit každý dopis 26 Kč a chodit na poštu...
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 12:46
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dle nových interních pravidel je nyní
> zapotřebí, aby byli podpisy svědků úředně
> ověřeny.

Presne jak rikate, nejaka interni pravidla jsou Vam ukradena. Navic nechapu proc to resite emailem. Reste to stejnou formou jako to resi CKP - tj doporucenym dopisem. Jinak se muze stat ze si budete par mesicu mailovat s nekym kdo je za to placen, aby Vas podvedl.

Z vlastni zkusenosti muzu rict ze funguje skvele postup: prisla vyzva od CKP, odpoved a me zamitave stanovisko spolu s vycislenim nakladu na odpoved. Odeslano s dodejkou postou doporucene. Po cca dvou mesicich prisla dalsi vyzva od CKP, s tim ze vse proverili a mam zaplatit jeste vice. Opravdu jsem nemel duvod popisovat znova dalsi dukazy a argumenty (protoze bych se jen opakoval). Tak jsem podal trestni oznameni a behem trech tydnu bylo vyreseno - CKP se musela omluvit a doufam ze se s policii hodne pobavili.

Ale nejlepsi protiutok CKP byl stejne zalozit tento web. Diky nemu a lidem zde (kdokoliv apod) vime presne jak je poslat do patricnych mezi az se zase ozvou.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 12:50
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A klidně to dále řeště emailem, páč proč
> platit každý dopis 26 Kč a chodit na poštu...


Protoze neni duvod posilat neco vickrat - to tvrdite Vy, Milane, ze je potreba stejnou vec vkladat do pripadu kazdy tyden. Holt ne kazdeho to bavi (mne treba irituje opakovat stejnou trivialni vec vickrat a vysvetlovat nekomu kdo nechce chapat dvakrat - kdyz neco delam uz to udelam jednou a poradne). Staci jeden dopis, pockat na reakci (proverili jsme zamitame) a nasledne podat Trestni oznameni.
Eva79
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 13:30
A to ještě ta paní stále řeší auto s SPZ , kterou jsme nikdy neměli. Takže dnes jsme napsali email aby přesně specifikovala o jaký automobil se má jednat, napsala opět nám neznámou SPZ, tak jsme jí odpověděli, že již po několikáte sdělujem, že tuto SPZ jsme nikdy neměli. Z tohoto důvodu nevím proč s ní mám cokoli řešit. a dost nás zaráží proč EOS po nás chce doklady když jsou to vymahačská firma.
Mě to psaní docela baví. A je pravda, že s tím lítat na poštu tak se uběhám a nedoplatím.
Bohužel techničák již nemáme , auto si na sebe přepsala firma co likviduje vozy a mám pouze kopii VT kde je naše pražská SPZ a přepis na nového majitele. Mohla bych se s nimi spojit a požádat je aby mi poslali kopii, ale nějak se mi nechce řešit bordel v registru a v ČKP.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 13:42
>Mohla bych se s nimi spojit a požádat je aby mi poslali kopii, ale nějak se mi nechce řešit bordel v registru a v ČKP.


To ale neni bordel v registru to je zcela zamerny pokus CKP vylakat penize za neuhrazene povinne ruceni jak po minulem majiteli se starou SPZ (ktery pravdepodobne opravdu pojisteno nemel) ale i po Vas jako novem majiteli (s novou SPZ).

Zkousi kdo se chyti. Zamestnanci jsou skoleni perfektne ke lhani a manipulovani pomoci vyhruzek. Cely system vcetne online "komunikace o pripadu" je nastaven tak, aby CKP setril naklady a zefektivnoval tento podly cin (POBox, infolinka co nepodava informace, nedovoluje nahravani hovoru apod.). Defacto komunikujete s roboty, kteri zneuzivaji Vasi neznalosti. Vyhoda je ve vsem na jejich strane (jsou "autoritou", maji system s nizkymi naklady) - zakon o povinnem ruceni si onhnuli a vytezili do maxima.

Jejich postup je nasledujici:
1. Vytipovat neuhrazene pojisteni konkretniho vozu
2. Najit v databazi pojistoven a CRV vsechny majitele tohoto vozu
3. Vsem poslat vyhruzku (vyzvu) o zaplaceni

Krok 4. je reakce osloveneho ktery muze skoncit pro CKP jedine kladne - dotycna obet ma 30 dni na to, aby bud praskla sebe (napr. tim ze udela chybu v argumentaci pri odpovedi), nabonzovala jineho anebo zaplatila. Tech 10% co se nenecha jen tak obalamutit pak navstevuje fora jako antickp.cz

Bohuzel to zda vybrali prispevek nepojistenych od dvou potencialnich obeti za jedno obdobi nikdo neaudituje presto ze se to 100% stava.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 14:08
Ahoj Vám všem, stále sleduji dění kolem praktik čékápé!!! Ačkoliv se v poslední době neúčastním stále se opakujících stejných rad jsem ve střehu a tady. Rozhodl jsem se v tuto chvíli jen zareagovat na příspěvek Carlose se kterým jsem STOPROCENTNĚ ztotožněn. Z mého pohledu jsou rady typu "lhaní" online - s tou arogantní smečkou ZM....ů = pouhým zhoršením reakcí ostatních, kteří se rozhodli pro cestu vyjádření cestou dopisem. Postupem času se VONI soustřeďují především na "STOKRÁT" OPAKOVANOU LEŽ v online systému a od pisatelů vyžadují neexistující důkazy! Odpověď od vyděračů z ČKP dostávají obeslané osoby jen obyčejnou poštou ( taková pošta nemusí dorazit adresátovi a ten potom ani neví, jakým způsobem se k věci sebranka postavila) = vůbec se nenamáhají s tím aby se nějak vypořádali s vyjádřením/námitkami obeslaných osob a už vůbec se nenamáhají s doručením do vlastních rukou - tedy doporučeně. Doporučeně posílají jen výzvy - ostatní komunikaci zasíl(R)ají obyčejným dopisem. Dokonce jsem přesvědčen o tom, že zasílání jmen svědků je porušován Zákon na ochranu osobních údajů - to by ale nebylo to nejdůležitější = ve své podstatě s osobními údaji třetích osob nemůžete nikdo nakládat jak se ČKP zlíbí - navíc VONI nejsou oprávněni tyto osoby nijak vyslýchat proto je jmenný seznam svědků bezpředmětný = je proto zbytečné VLÁČET jména Vašich známých po takovém sdružení jakým je právě zmíněné MAXIMÁLNĚ NEVĚROHODNÉ seskupení parazitujícího ORGÁNU. Voni píš(č)ou že: prověřili = ale ve skutečnosti NEPROVĚŘILI nic - Voni chudáci vlastně ani nemůžou nic prověřovat - PROTOŽE důkazní břemeno je "NA NICH" = jak rád tento termín používá "ten" HRADEC a jak se vyjadřuje, že všem měří stejným metrem = to se nedá ani poslouchat ty jeho CINTY. Jestliže tedy VONI nemůžou nic prověřovat nebo snad dokonce nemůžou rozhodovat o pravdivosti vyjádření ( nejsou žádným správním orgánem či státní institucí nedisponující titulem správního orgánu.....) - vzniká potom otázka proč něco dokazovat přímo JIM, když rozhodování o nějakém skutku náleží soudům = ovšem soudy potažmo někteří soudci to je také dostatečně alarmující = v této větě je kladen důraz na prokazování neexistující skutečnosti tzv. prokazování "skutečnosti negativní" = prokazování něčeho co neexistuje tedy co se nestalo či nedělo se může odehrávat jen na půdě nezávislých soudů - nikoliv před títmo subjektem - zde se přímo nabízí právo na spravedlivý proces !! PARAZIT tak vsadil na posranost národa a v řadě případů se mu to bohužel povedlo. Osoby, kteří zaplatili ze strachu z exekucí nebo se cítí být (JIMI) uvedeni v omyl, by měli své peníze chtít získat zpět a měli by své peníze požadovat dostatečně DŮRAZNĚ. Škoda jen, že těch lidí, kteří žádají o své peníze je stále jen minimum!!! VONI dokonce PŘEKLÁDAJÍ nález ÚS před soudy nižších stupňů v jakousi VÝHODOU pro NĚ = OPĚT dostatečně alarmující !!! A co se týká JEJICH interního nařízení tak to není třeba zvlášť komentovat = INTERNÍ NAŘÍZENÍ = je proto interní, že platí jen pro NĚ, tak jen ať si podle toho nařízení postupují a pro nás ostatní platí ZÁKONY!!!
Eva79
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 15:16
Tak opět je to tu:

v reakci na Váš email Vám sdělujeme, že pokud jste nikdy nebyl vlastníkem vozidla XXX je zapotřebí doložit výpis z registru vozidel ve kterém bude uvedeno, že jste vozidlo nikdy nevlastnil a dále Vaše čestné prohlášeni které nemusí být úředně ověřené.

Poté budeme moci vydat k případu konečné stanovisko.
S pozdravem

Asi někdo paní vysvětlil INterní předpis....

Ohledně dokazování , že jsme něco neměli, dovolím si použít výše uvedenou radu.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 15:29
Komu zákon ukládá povinnost odpovědět na výzvu ČKP a do 30 dnů doložit, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu se zákonem?

§24c
odst.1
...vlastník vozidla...
...provozovatel...
...který byl nebo měl být zapsán v registru silničních vozidel...

odst.4
...osoby podle odstavce 1...


Tudíž – veškeré povinnosti podle toho zákona se týkají výhradně těch, kdo byli nebo měli být uvedeni v registru jako vlastníci nebo provozovatelé.

Nemohou-li to doložit (protože to vozidlo nikdy nevlastnili), ať to napíší – nemohou nést ani důkazní břemeno a zákon jim ani důkazní břemeno neukládá, protože nejsou povinnými osobami.

Ale pokud někdo nikdy nebyl vlastníkem, tak po něm nelze žádat ani tu kupní smlouvu – nemá tedy důkazní břemeno. Není povinnou osobou.

Pokud žalují někoho, kdo nikdy nebyl vlastníkem ani provozovatelem ani nebyl uveden v registru jako vlastník ani provozovatel, tak mají smůlu: Když namítne, že není povinnou osobou podle § 24c odst. 1, není pasivně legitimován, nikdy nebyl ani neměl být uveden v registru jako vlastník ani provozovatel, tak je z toho venku.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 15:58
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak opět je to tu:
>
> v reakci na Váš email Vám sdělujeme, že pokud
> jste nikdy nebyl vlastníkem vozidla XXX je
> zapotřebí doložit výpis z registru vozidel ve
> kterém bude uvedeno, že jste vozidlo nikdy
> nevlastnil a dále Vaše čestné prohlášeni
> které nemusí být úředně ověřené.
>

Asi neprekvapi ze presne toto jsem ucinil (prohlaseni v doporucenem dopise s dodejkou, prilozeny vypis z CRV ktery me stal asi 30 Kc) a vysledek? Proverili jsme a zamitnuto grinning smiley

Takze rozhodla policie kdo ma pravdu smiling smiley Dostala stejne dokumenty co predtim CKP a bylo vymalovano.
Re: Čestné prohlášení
06. 08. 2014 19:24
Je každého právo se bránit jak uzná za potřebí.
Já jsem ve stovkách případů radil, jednat od počítače, bez nákladů. Jestliže je někdo, kdo chce posílat doporučené dopisy, text tisknout i na obálku, podávat trestní oznámení, je to každého právo takto postupovat. Každý postup, který ukončí případ je dobrý.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
JmdM3
Příspěvek: