Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pokuta od Magistrátu

Autor ploc 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

ploc
pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 12:54
Dobrý den,

19.08,2014 jsem koupil přívěsný vozík a pojistil ho až 06,02,2014, Vozík stál na soukromém pozemku mimo veřejné komunikace a až jsem ho opravil a rozhodl se ho provozovat zajel jsem teprve 5,2,2014 na technickou a zaplatil pojištění.
Dnes mi přišel od magistrátu dopis, že mám zaplatit za ten přestupek 2500,-,
Zajímalo by mě jestli se nález ústavního soudu vztahuje i na rozhodování Magistrátu.
Děkuji za komentáře.
Re: pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 13:19
Nikoliv, páč Vám udělili pokutu za něco jiného. Nevím co je v dopisu, ale domnívám se, že jste nesplnil povinnost pojistit do 14 dnů, nebo dát značky do depozita.
I když neprovozujete, a nemáte pojištění, musí značky do depozita..
Možná že je přestupek promlčen, ale vy píšete špatné datumy u koupi vozidla..
Re: pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 13:20
19.8.2014 ještě nebylo, jinak magistrát může dát pokutu za neodevzdání značek do depozitu to nemá s s nějakým nálezem US nic společného.
ploc
Re: pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 15:36
Ano omlouvám se koupil jsem ho 19,08,2013, a máte pravdu i s těmi 14ti dny a neuložením značek. Vystavil bych tady ten dokument, ale nepřišel jsem na to jak se to dělá.
Píšou tam, že mi za to můžou udělit pokutu od 2 500,- do 20 000,+ Kč. Takže myslíte že to mám raději hned uhradit a být rád že nechtějí těch 20 000, co?
Re: pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 16:14
Zdravim,měl jsem stejný problém jako ,,ploc" pokuta 2500kč za ,,údajné provozování bez pov. ručení a neodevzdnání značek" Podal jsem odvolání s tím že bylo vozidlo na soukromém pozemku,tudíž neprovozované a značky jsem odevzdat nemohl páč jsem vozidlo v té době ještě nehodlal provozovat a z tohoto důvodu jsem jej nezaregistroval.Po první návštěvě na ůředě byla pokuta zrušena.
Re: pokuta od Magistrátu
12. 08. 2014 18:04
Vy jste uveden v techničáku na místě vlastníka, nebo jen v odhlášce?
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 12:58
pepis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim,měl jsem stejný problém jako ,,ploc"
> pokuta 2500kč za ,,údajné provozování bez
> pov. ručení a neodevzdnání značek" Podal jsem
> odvolání s tím že bylo vozidlo na soukromém
> pozemku,tudíž neprovozované a značky jsem
> odevzdat nemohl páč jsem vozidlo v té době
> ještě nehodlal provozovat a z tohoto důvodu
> jsem jej nezaregistroval.Po první návštěvě na
> ůředě byla pokuta zrušena.


Presne tak, rozhodujici je zda hodla provozovat. Pokud nehodla neni co prihlasovat ci pojistovat. Takto bezne postupuje napr. stat pokud ziska neco do vlastnictvi skrze napr. odumrt.
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 14:14
carlosi, ale to je jinak, jak správně píše pepis..
pokud neprovozuje, nemusí mít pojištění, ale musí značky do depozita, pepis je tam nemohl dát, páč nebyl v registru na pozici vlastník vozidla jen byl v odhlášce. Pokud ale by byl v techničáku vozidlo na něj odhlášeno, tak by pokutu dostal bez diskuze.
Neodevzdal značka, tak jak zákon nařizuje. Právě když neprovozuje, musí značky do depozita..O přihlašování není řeč..
Jan
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 15:03
Zákon mluví jasně "nelze-li tuto povinnost splnit", což znamená, že povinnost je nemožné splnit objektivně tj. ani nikým jiným, než vlastníkem (značky byly zničeny, odcizeny atd.). To, že vlastník nehodlá vozidlo provozovat takovou skutečností není, úředník nepostupoval správně a měl pokutu uložit. Tímto postupem (ponecháním RZ kupujícímu) totiž úřad umožnil s nepojištěným autem vyjet na silnici (netvrdím, že se tak stalo). Smyslem povinnosti dávat značky do depositu je, aby vozidla bez pojištění neměla RZ a bylo obtížnějsí provozovat je na komunikaci, protože by Vás chytnul první policajt, který by Vás viděl.

Zákon v takové situci (pokud kupující nechce vozidlo provozovat) předpokládá odevzdání značek do depozita prodávajícím a následné odhlášení vozidla na kupujícího, tj. fakticky si již prodávají vozidlo bez RZ, reps. s RZ uloženými v depositu.
.
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 15:15
Plně souhlasím s Janem... nechceš provozovat - ať prodávající tě nechá s vozidlem odjet - stále i s SPZ - poté je pošle zpět poštou i s malým TP .... prodávající to dá do depa a odhlásí..... ale věřte tomu druhému, že to pošle....
ale proč bych kupoval vozidlo, které nechci provozovat? to se spíš zase někdo snaží vyhnout placení poplatků atd...
ale pokud skutečně chci koupit auto, třeba na ND, tak zřejmě už nejezdí... proto si pro něj dojedu s podválem, nepotřebuji k němu ani doklady na převoz... proto prodávající si nechá TP, SPZ i malej TP a dojde to dát do depa a odhlásí na kupujícího... a vše je OK winking smiley
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 19:11
Pokud koupím vozidlo,s ním dojedu domu odstavim ho mimo veřejné komunikace a následně prodávající provede odhlášku vozidla na mne a zruší pov. ručení nejsem podle dosud platných zákonů povinen vozidlo ani pojišťovat ani dohlašovat, na zaregistrování vozidla zákon žádnou lhůtu neudává.Tato povinnost vzniká až poté co hodlám vozidlo provozovat,máte sice pravdu v tom že je vlastník vozidla povinnen oznámit že nemůže značky odevzdat ale zákon ani vyhláška již neuvádí jak to má udělat.Takže pokud dojdete na úřad a tam ji zdělíte výše popsanou situaci odcházíte s tím že odevzdat značky můžete až zaregistrujete a registrovat musíte až budete hodlat provozovat.
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 19:23
pepis, máte pravdu, ale je to v případě odhlášky na Vás. Tazatel je ale v jiné pozici, kdy je uveden v techničáku jako vlastník a neplatí (neprovozuje) pojištění. Pak musí do 14 dnů dát značky, jinak se dopouští přestupku. Ten je po roce promlčen.
Jan
Re: pokuta od Magistrátu
14. 08. 2014 08:52
Nemáte pravdu (Pepis) zákon 56/2001 Sb. nezná pojem dohlášení (doregistrování) - to je paskvil, který si pro zjednodušení postupů zavedli přímo úřady. Stejně jako postup vyplnění formuláře s "odhlášením na nového vlastníka" a přihlášení nového vlastníka.

Samozřejěm platí § 6 - kdo hodlá provozovat je povinnen přihlásit, ale dle zákona změna údajů o vlastníkovi (při prodeji, dědictví, daru) není odhlášením, takže vozidlo je dle zákona stále přihlášené (od prvního přihlášení do registru). To, že jako nový vlastník nehodlám provozovat deklaruji právě tím, že vozidlo dočasně nebo trvale vyřadím.

Pro podání žádosti o změnu údajů zapisovaných o vlastníkovi zákon stanovuje 10 denní lhůtu (§ 12).
Re: pokuta od Magistrátu
14. 08. 2014 14:44
Jane nemáte pravdu,změna se provádí na jiném formuláři než registrace takže jsou to dva rozdílné ůkony,převod na nového vlastníka má dvě fáze původní odhlásí na nového a nový poté co hodlá provozovat zaregistruje žádný zákon totiž neříká jaká je lhúta pro registraci.
Jan
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 07:32
Jenže právě ty Vámi uváděné 2 fáze nemají oporu v zákoně. Žádné odhlášení není, v zákoně ho nenajdete. Je zde povinnost přihlásit - § 6 ale zde zákonodárci měli na mysli vozidla nově vyrobená, nebo sice ojetá vozidla, ale neregistrovaná v ČR.

Jakmile někomu (třeba Vám) podle uvedeného ustanovení vznikne povinnost vozidlo přihlásit do CRV a uděláte to, vozidlo je registrované po celou dobu jeho existence až do okamžiku jeho vyřazení z registru § 13-14. Při změně vlastnictví dochází pouze k zápisu zapisovaného údaje o vlastníkovi (§ 11-12). Když od Vás již registrované vozidlo koupím, nepoužije se již ustanovení § 6, ale právě § 11-12.

Pokud kupuju auto, které nechci provozovat, umožňuje zákon vozidlo dočasně vyřadit (dát značky do depozitu) a tím také uvedenou skutečnost deklaruji. A jelikož v takovém případě logicky nebudu platit pojištění, tak v zákoně o pojištění je logicky tomu odpovídající povinnost vrátit značky úřadu, pokud po zániku pojištění nesjednám pojištění nové. Úřady v lidech svými formuláři vyvolávají dojem, že každá změna vlastnicví je tzv. "odhlášením" a "přihlášením", není, jedná se o nahlášení změny údajů v registru o vlastníkovi. Nebo si myslíte, že registrované vozidlo z CRV zmizí, když dodje k prodeji a nedojde k oznámení změny údajů o vlastníkovi?
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 08:37
Jak to tak sleduji TAK se tady začalo slovíčkařit !!! Problematika s přepisem vozidla jak vidno je možno vykládat různými způsoby a to je bohužel problém "jasných" zákonů, proto také v tom chaosu může NEZŘÍZENĚ parazitovat "ústav" jakým je ČÉ KÁ PÉ!!! Zápis změn údajů se týká REGISTROVANÝCH MAJITELŮ / VLASTNÍKŮ = neregistrovaný vlastník žádnou takovou povinnost NEMÁ ! Pepis určitě nemyslel registraci jako takovou ALE přihlášení se k vozidlu jako nový provozovatel ruku v ruce s dokončením převodu = (registrace novým provozovatelem = tedy tím, kdo vozidlo získal a hodlá jej provozovat), který v sobě nese složitější proces než samotná změna údajů. Je pochopitelné, že vozidlo již jednou registrované je vedeno v evidenci avšak povinnosti k původní registraci souvisí s jeho původním majitelem/provozovatelem do okamžiku jeho odhlášení "na" (nového majitele) anebo do okamžiku, kdy vozidlo původní majitel prodá a neprodleně dojde k přímé "přeregistraci" ale také do okamžiku prodeje kdy NEBYL dodržen formální postup. A co měl nebo neměl ZÁKONODÁRCE v úmyslu není jasné NIKOMU = a to ani soudcům, právníkům ... ale po lidech se očekává, že se v té DŽUNGLI protichůdných nejasných výrazů ( s nejrůznějšími - odkazy na další a další - § - odstavce - věty -slova - prováděcí vyhlášky - Zákony a vysvětlení.........) - vyznají a ještě k tomu budou správně odhadovat jak to vlastně ZÁKONODÁRCE ne-MYSLEL, když něco vy-MYSLEL ale ne-DOMYSLEL !!! = jak pošetilé !!!

Jan napsal....."Pokud kupuju auto, které nechci provozovat, umožňuje zákon vozidlo dočasně vyřadit (dát značky do depozitu) a tím také uvedenou skutečnost deklaruji. A jelikož v takovém případě logicky nebudu platit pojištění, tak v zákoně o pojištění je logicky tomu odpovídající povinnost vrátit značky úřadu, pokud po zániku pojištění nesjednám pojištění nové." =

= dovolím si nesouhlasit, že by bylo něco takového LOGICKÉ ! - z mého pohledu je to nelogické = odevzdáním RZ se vozidlo neztratí z povrchu zemského a odevzdáním RZ do depozitu se nikdo nezbavuje povinnosti mít vozidlo POJIŠTĚNO podle Zákona o pojištění - ten totiž stanoví povinnost pojištění na vozidla provozovaná neb odstavená na veřejných komunikacích (jakkoliv vedeného vozidla v evidenci) - výjimku tvoří POUZE vozidla odstavená na veřejně nepřístupných místech! Odevzdáním RZ se vozidlo rozhodně SAMO " ze silnic " neuklidí mimo NĚ !!! Z toho jednoznačně vyplývá, že každý může mít na svém pozemku (veřejně nepřístupném) vozidlo registrované (tedy s RZ nebo i bez RZ) podotýkám bez (zákonného pojištění) a také toto vozidlo na svém uvedeném pozemku provozovat jak se mu zlíbí.
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 08:49
Jane, perfektní a srozumitelný výklad předpisu 56/2001.
Teď to musí pochopit každý.
(snad)
Hezký víkend.
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 09:10
milan.cukrar [ Soukromá zpráva ]
Re: pokuta od Magistrátu
13. 08. 2014 19:23 Datum registrace: 2 roky (let) nazpět
Příspěvků: 844
pepis, máte pravdu, ale je to v případě odhlášky na Vás. Tazatel je ale v jiné pozici, kdy je uveden v techničáku jako vlastník a neplatí (neprovozuje) pojištění. Pak musí do 14 dnů dát značky, jinak se dopouští přestupku. Ten je po roce promlčen.
Odpovědět Citovat Nahlási
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jane, perfektní a srozumitelný výklad předpisu
> 56/2001.
> Teď to musí pochopit každý.
> (snad)
> Hezký víkend.

Cukrouši !!! = kam vítr tam plášť ŽÉÉ Áno !!!
.
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 09:32
já si též myslím, že Jan to vysvětlil dobře....
protože cokoli provádíte v registru je "změna".... depozit=změna stavu=změna... vyřazení=změna stavu=změna... registrace na nového majitele, nebo odhláška=změna stavu=změna... to že se na to použije jiný formulář, než "změna údajů", neznamená, že neprovádím změnu v registru....
holt jednoduše - chci provozovat = zaregistuji, zaplatím povinné a jezdím...
nechci provozovat - dám do depozitu a odhlásím povinné ručení....pokud nemám soukromý pozemek, kam bych vozidlo odstavil, udělám si nejlevnější sezónní pojistku, kde platím plně 3 měsíce a zbylých 9 platím úplné minimum, ale vozidlo je celoročně pojištěno, akorát mám velkou spoluúčast...
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 10:09
Pane kdokoliv,
mícháte dva případy, pepise a tazatele. Kdybyste nebyl na mne tolika vysazen a s klidem četl, co píšu na jednotlivé dotazy, tak to snad i pochopíte.
Já již několik let, dokonce i zde na poradně, dokonci Vám, vysvětluji rozdíly mezi registrací a změnou majitel.
Jsou tací co to pochopí, jsou i jiní.


Hezký víkend.
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 13:03
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------

> holt jednoduše - chci provozovat = zaregistuji,
> zaplatím povinné a jezdím...
> nechci provozovat - dám do depozitu a odhlásím
> povinné ručení....

podle paragrafu 6 odst. 1 zakona c.56/2001 Sb pokud nehodlam provozovat - nejsem povinen vozidlo prihlasit.

v pripadech kdy napr. koupim nepojizdny vuz, ktery nelze provozovat, nebo kupuji vuz ktery dale prodam bez toho aniz bych jej provozoval, nikdo mne nemuze nutit vuz prihlasit natoz cokoliv nosit na depozit nebo dokonce pojistovat.
.
Re: pokuta od Magistrátu
15. 08. 2014 13:37
pane Carlosi.... toto co zmiňujete, je bohužel strašná díryv zákoně, kterou bohužel naši zákonodárci již několik let se snaží vyřešit..ale samozřejmě marně... "pokud hodlá provozovat" .... toto je celý problém polopřevodů, které by se měli novým zákonem snad již jednou provždy vyřešit, ale bohužel nevěřím tomu, že se to podaří....
tisíce aut v polopřevodu... samozřejmě na tom mají velkiký vliv slavné eko. poplatky..... když koupím vrak za 3 tisíce na dojetí, tak plati např. 5 tisíc eko daň je strašné....
a jak moc jsou tyhle auta škodlivá, že se za ně tak platí? když si koupím avii, či jiný starý náklaďák, kterej hulí jak prokoplé kamna a nemusím za to zaplatit ani korunu...? to je další díry v zákoně....
prostě dokud se nezmění zákony, tak si to každý může vykádat po svém... ale i když bude nový zákon, tak češi jsou národem "podvodníčků", kteří se budou vždy snažit vyhnout povinnostem, které jim zákon ukládá, protože to holt máme v povaze... sad smiley
Re: pokuta od Magistrátu
16. 08. 2014 17:16
Proti tomu ze se jedna o "diru" v zakone se musim velice ohradit. Neprihlasit neprovozovane vozidlo je imho pravo kazdeho.

Zakon zcela logicky a z opodstatneneho duvodu neuklada vlastnikum vozidel, kteri je neprovozuji, zbytecne byrokraticke a dalsi administrativni naklady.

Spolecensky prinosnych skupin, ktere toto vyuziji dle meho zcela v souladu s temito principy je nekolik: sberatele, restaurateri, zprostredkovatele ci prodejci, zavodni kluby, muzea, apod.

Tyto skupiny zcela zamerne CKP ignoruje a apriori kazdeho stavi do pozice zlocince. Zamlcuje ze lze vlastnit vozidlo bez nutnosti provozovani a tudiz i registrace a pojisteni.

Je vubec otazka proc ma CKP sledovat a vymahat "prispevek nepojistenych". Naopak by mela mit veskere dostupne nastroje, aby mohla vymahat skodu po tech co ji zpusobili bez pojisteni. Takto ji zakonodarci umoznili pokryvat sve naklady ze dvou zdroju v podstate dvakrat (zpetne od tech co skodu zpusobili i preventivne od tech co by ji eventuelne zpusobit mohli).

Podotykam ze CKP je soukromy subjekt, ktery by mel podlehat trhu. A tedy neni duvod CKP ekonomicky dotovat.

Dalsi tragedii je neschopnost a necinnost kontrolnich organu, zejmena CNB, ktera umoznuje maprosto neospravedlnitelne chovani CKP vuci domnelym dluznikum (forum je toho plne).
Re: pokuta od Magistrátu
17. 08. 2014 10:15
Jen bych ještě doplnil Carlose = cituji ="Takto ji zákonodárci umožnili pokrývat sve náklady ze dvou zdroju v podstatě dvakrát (zpětně od těch co škodu způsobili i preventivně od těch co by ji eventuelně způsobit mohli".. = ...ALE DOKONCE i po těch, kteří způsobit škodu NEMOHLI VŮBEC !!! ..= a co víc - VONI "vlastně můžou hnát " k zodpovědnosti k jednomu vozidlu klidně hned několik osob, kteří se jen zajímali o vozidlo a klidně od všech můžou vymámit onen PŘÍSPĚVEČEK = protože JIM dostatečně neprokázali, že vozidlo neměli, nemají, neprovozovali atd..... = následně všechny doženou k soudu a u soudu budou tvrdit, že jim to dostatečně neprokázali, že obdrželi informace od MD, zkrátka samé lži... - tohle už je minimálně na kriminálku !
Jan
Re: pokuta od Magistrátu
18. 08. 2014 09:52
Ještě jednou § 6 odst. 1 zákona 56/2001 Sb. se týká vozidel doposud v ČR neregistrovaných, přihlášením se stává vozidlo ve smyslu zákona registrované se všemi důsledky. Při změně vlastnictví se nejedná o přihlášení protože vozidlo již je v registru, ale o změnu údajů o vlastníkovi vozidla.

Pokud mi ukážete v zákoně, nebo prováděcích předpisech vysvětlený termín "odhlášení", máte u mne flašku.;-)

Pane Carlosi, nemáte pravdu neboť § 11 zní vlastník registrovaného silničního motorového vozidla (tedy osoba zapsaná jako vlastník v CRV) a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká (ten kdo vozidlo koupil, příp. dostal darem, zdědil atd.), jsou povinni požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel.
Re: pokuta od Magistrátu
18. 08. 2014 13:49
A co teprve § 13 odst 1. b)

Quote:
(1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností rozhodne o trvalém vyřazení motorového vozidla a přípojného vozidla z registru, pokud
b) zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se téhož vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru)


Jak je možné, že toto ustanovení obce ignorují a umožňují tak ČKP vydělávat..?
.
Re: pokuta od Magistrátu
18. 08. 2014 14:31
§ 13 odst 1. b) ... toto nebude nikdy fungovat... zkuste si představit, kdyby někdo z vysoce postavených lidí nezaplatil povinné na své auto za nějaké luxusní auto... a chudák úředníček by mu ho trvale vyřadil - což je nevratný úkon... dle zákona by to bylo vše správné, ale úředník by byl zřejmě během vteřiny bez práce... protože tito lidé mají známé na patřičných místech.. aještě by se s ním soudil, např. že pochybyla pojišťovna, která by nedejbože přiznala chybu a potvrdila platnost pojištění, ale to vyřazení již nelze vzít zpět... to si může úředník hodit rovnou mašli...
kdyby to ale fungovala, tak by to bylo samozřejmě správné, ale v tomhle státě nefunguje skoro nic... kdo má peníze, ten je v právu... sad smiley
mzxy
Re: pokuta od Magistrátu
04. 11. 2014 21:49
Registrace vozidla je prováděna vyplněním přihlášky k registraci, předložením protokolu o evidenční kontrole, dokladu o povinném ručením, dokladu totožnosti atd...a popisuje jí jiná část zákona 56 ( §§ 6,7) a vyhlášky č.243 o registraci

Zápis změny ( §§11,12 zákona) , o který se žádá na žádosti o zápis změny, změnu popisuje jiný pragraf zákona 56 a jiná část vyhlášky 243 o registraci jsou jasným důkazem toho, že registrace a změna jsou dba odlišné úkony, a auto nebo vlek v polopřevodu je nutné REGISTROVAT. Podívejte se na ten dvojlist, coi je na ěnm napsáno. Je to přihláška k REGISTRACI.

Jde tedy jednoznačně o registarci.

Navíc obcí s rozšířenou působností je celkem 205 + hl. město Praha, tedy celkem 206, a každá ORP podle stávajícího zákona vede vlastní registr vozidel. Tento argumente je vhodné použít v situaci, kdy je vozík evidován v jiném správním obvodu, jde tedy o registraci vozíku a jeho provozovatele u místně příslušné ORP, která vede vlastní registr.

Závěrem: Povinnsot REGISTROVAT má ten, kdo HODLÁ vozidlo provozovat.

Jde o psychický stav, slovo HODLÁ , žádný magistrátní úředník Vám neprokáže, že jste vozidlo HODLAL provozovat, pokud nebude mít dlůkaz že vozík byl v době polopřevodu na silnici.

S výše uvedenými argumenty podáte odvolání proti výroku rozhodnutí, a pokud jde o magistrát Praha, je odvolacím orgánem Ministerstvo dopravy. Pokud odvolání zamítne, obrátíte se na správní soud.

Legislativa je špatná, zákon a vyhláška gumové, to však nezunamená že si je bude magistrát vysvětlovat po svém.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
CJeTP
Příspěvek: