Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Návěs, který jsem nevlastnil

Autor Gab 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

Gab
Návěs, který jsem nevlastnil
25. 09. 2014 23:07
Prosím o radu.
V roce 2012 přesně 6.5.2012 jsem si v autobazaru vybral a na místě oproti faktuře za hotové zaplatil návěs. V ten okamžik jsem jej také pojistil tzv. povinným ručením. Takže z bazaru jsem odjížděl s pojištěným návěsem. Pravda, bylo mi divné, že má návěs SPZ, ale co. Alespoň s ním mohu ihned jezdit. Z určitých důvodů, pro tento dotaz nepodstatných jsem návěs na sebe přepsal až v r. 2013. Jaké bylo moje překvapení, když mi z ČKP o prázdninách přišel dopis, že mám zaplatit POV za období od 1.3.2012 - 5.5.2012 (dále už jsem ho pojistil) tzn. za období, kdy jsem návěs nevlastnil a o existenci toho návěsu jsem ani netušil !! Jako odpověď jsem CKP poslal kopii faktury s datem zd. plnění - datem převzetí návěsu (kupní smlouvu jsme uzavřeli na místě ústně, takže v písemné formě není), kopii velkého TP, kde byl záznam o majiteli-provozovateli z března r. 2013 jsem jim napsal, že návěs můj nebyl a ani jsem o něm nevěděl.
Přesto mi přišlo od CKP, že jsem nezaslal relevantní a dostačující důkazy a vymyšlenou dlužnou částku po mně požadují dál. Dnes už mi přišel dopis od inkasní agentury, že to budou vymáhat a blabla bla.
Můžete mi poradit, jak jim mám dokázat, že jsem ten návěs nevlastnil ?? Nebo počkat na soud a doufat, že soudce bude mít zravé h... rozum a smete jim to ze stolu ... ??

Díky za odpověď.
Re: Návěs, který jsem nevlastnil
26. 09. 2014 01:03
Pro tyto případy má ČKP kategorii: "Jiný vlastník"

Doložil jste co jste měl - faktura je dostatečně průkazná. Můžete ji zkoušet zasílat znovu a znovu. Ale ve finále pokud půjde případ k soudu, nemůžete prohrát.

Důležité je jestli jste reagoval ve 30-ti denní lhůtě po prvním oslovení ze strany ČKP a komunikoval... I toto je dobré mít zaevidované pro případný soud.
Re: Návěs, který jsem nevlastnil
26. 09. 2014 01:04
Případně zajděte na registr vozidel, vystaví vám potvrzení "výpis vozidel" ve kterém bude datum kdy jste jej přihlásil. Na období před přihlášením nemáte povinnost pojišťovat.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
3JVCJ
Příspěvek: