Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Doložení neprovozování vozidla pro ČKP

Autor Tomas K 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
18. 11. 2014 23:39
Dobrý den, již asi 1/2 roku řeším s ČKP jejich požadavek na zaplacení poplatku za neprovozované vozidlo. Stručně popíšu o co jde. Zakoupil jsem starší auto s technickou závadou na motoru od předešlého majitele. V den koupě na mě předchozí majitel vozidlo odhlásil a také zrušil povinnné ručení. Vzhledem k tomu, že bylo vozidlo nepojízné, bylo převáženo na podvalníku k bratrovi, kde jsem vozidlo odstavil do doby, než budu mít čas na jeho opravu. I přesto, že vozidlo není pojízné jsem asi po sedmi dnech od koupě sjednal povinné ručení které je od té doby platné. ČKP tedy požaduje zaplatit za prvních sedm dní od koupě do sjednání nového pojištění. Na jejich výzvu jsem reagoval a odepsal jsem, že vozidlo není provozováno a je odstaveno na veřejně nepřístupném pozemku, toto ČKP odmítla. Sepsal jsem tedy čestné prohlášení a nechal jsem jej potvrdit dvěma svědky, které jsem ČKP odeslal. Případ již předali inkasní agentuře, která mi zaslala dopis, který přikládám v příloze.

Požadují zaslání dalšího čestného prohlášení a svědectví dvou osob s fotodokumentací nepojízdného vozidla a specifikují, co má prohlášení obsahovat:
1) přesnou specifikaci prohlašující osoby a předmětu prohlášení
2) specifikaci místa
3) kdy a kde bylo vozidlo odstaveno
4) důvod neprovozování vozidla
5) podpis u jednoho ze svědeckých prohlášení musí být úředně ověřen
6) kontakty na prohlašující osoby

Můj dotaz zní: skutečně mají na všechny tyto informace právo (zejména úředně ověřené prohlášení jednoho svědka)? Potřeboval bych poradit jak argumentovat a jaké informace mám poskytnout, aby případ ukončili.

Předem děkuji a každou informaci.
Tomáš
Přílohy:
otevřít | stáhnout - CKP_Tarakan.jpg (84.7 KB)
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
19. 11. 2014 13:17
Diktuji si neco na co nemaji pravo - samozrejme vy byste mel dolozit co se s vozidlem delo, ale na druhou stranu urcite nemusite mit overeny podpis kohokoliv kdo vam bude svedcit - to je nesmysl a hazeni klacku pod nohy ze strany CKP.
Macho
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
03. 01. 2020 13:49
Ahoj, naprosto stejný problém jsem měl já, ale u soudu na druhé stání v Kolíně jsem vše vyhrál. Paní soudkyně byla od počátku na straně žalující a se mnou se odmítala téměř bavit, ale stejně jsem udělal z advokáta ČKP hňupa.

Honza
prchals
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
01. 06. 2020 22:10
Dobrý den, prosím o bližší informace třeba do SZ, mám podobný problém, nepojízdné vozidlo... Děkuji.
AN
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
18. 08. 2020 13:11
pro "prchals" - právní úprava se v roce 2018 změnila tak, že pojištění/příspěvek se musí hradit u každého vozidla zapsaného v registru a to po celou dobu jeho registrace vyjma případů, kdy je vozidlo zapsáno jako vyřazené, odcizené, nebo vyvezení do zahraničí. Skutečnost co se s vozidlem dělo (zda bylo pojízdné, kde stálo apod.) je bez právního významu.
Petr Šalomoun
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
15. 03. 2022 14:54
V Jihlavě 15.3.2022 č.případu 4023164970

Vážení,obdržel jsem dopis na úhradu 23 392 Kč za nepojištěné vozidlo SPZ 3J18621.Toto vozidlo je již 2 roky nepojízdné ,odstaveno u opraváře
/( zadřený motor).
Částku 23 392 Kč nejsem schopen uhradit ,jsem senior a splácím půjčku.Proto laskavě žádám o zproštění splátky.Nyní jsou značky v depositu.
Děkuji.Petr Šalomoun.
ČKP
Re: Doložení neprovozování vozidla pro ČKP
23. 03. 2022 16:33
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že Česká kancelář pojistitelů není vlastníkem ani provozovatelem těchto stránek, pro řešení Vašeho případu nás prosím, kontaktujte na náš e-mail dotazy@ckp.cz. Zároveň Vám doporučujeme, abyste neuváděl v žádných diskuzních fórech své citlivé údaje jako je SPZ a pod, aby nemohlo dojít k jejich případnému zneužití.
Česká kancelář pojistitelů
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
Y9mv3
Příspěvek: