Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo

Autor ch_michaela 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
30. 04. 2015 15:49
Dobrý den,

pár zkušeností s čkp již bohužel máme, zejména co se týká placení...naše rodina má X vozidel a v některých případech byla částka vymáhána oprávněně (naší vinou) nicméně po kontrolním telefonátu u čkp, kdy jsem tam volala, zda je vše v pořádku, mi bylo operátorkou sděleno, že tam máme platit ještě jedno vozidlo, které nebylo placené cca 04/2012-06/2013 a částka cca 22 000,- a že tato výzva k zaplacení byla napsaná již v dubnu loňského roku, nicméně jsme žádnou takovou výzvu poštou neobdrželi a kdybych nezavolala na čkp, tak o tom do dnes ani nevíme! Moje otázka zní, zda je naší povinností platit, když nám oficiálně žádná výzva nepřišla a nyní je již činnost čkp zrušena? Jejich argument byl takový, že výzva již byla napsána...ale tímto stylem by si to mohli vymyslet u X dalších nových případů...Druhá věc je ta, že vozidlo nebylo provozované a bylo odstavené na soukromém pozemku ve stodole od roku 2010 až do jeho prodeje 06/2013... ale tam jsme to schopni doložit tak max. čestnými prohlášeními...Jaký na to, prosím, máte názor?

Děkuji, mockrát, M.
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
01. 05. 2015 13:17
Míšo, podívej se do online aplikace (ČKP) na průběh tzv. komunikace. Tam uvidíš, zda byla výzva poslána včas tzn. do 15. ledna 2015. V případě, že jejich aplikace bude vykazovat odeslanou výzvu k uvedenému datu, došel bych na poštu a věc reklamoval. Tam se dovíš, zda nějaká doporučená korespondence prošla systémem pošty. Poté se učiní další kroky podle výsledku zjištění. V případě, že doporučená korespondence byla doručena fikcí podal bych NÁMITKU proti vznesenému nároku (v podobě příspěvku) do jejich Gééé Fondu a to prostřednictvím online aplikace - podle jejich reakce postupovat dál = nenechat se vydírat !!!
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
01. 05. 2015 20:02
Dobrý den, moc děkuji za Vaši radu a odpověď. Do systému jsem se dostala, ale je tam jen napsáno , že výzva odeslána ( pravý roh) , ale žádné datum odeslání nebo tak něco...a chce to po mě kontaktní údaje...jinak žádné info, takže vůbec netuším, čeho se mám chytit, až se obrátím na tu poštu...nějaké podací číslo apod...nic tam není:/
Přílohy:
otevřít | stáhnout - Snímek obrazovky pořízený 2015-05-01 20:01:04.png (164 KB)
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
01. 05. 2015 21:40
Míšo, podívej se vpravo dole na "průběh komunikace" - na to klikni a otevře se = tam budou i datumy odeslání apod., pošli scan.
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
01. 05. 2015 23:05
Moc díky, mě zmátla ta nepodsvícená okna, dělalo to na mě neaktivní dojem...už jsem tam našla i číslo zásilky, ale je to nějaký divný formát, v on line vyhledávači zásilek čp to nic nevyhledalo, každopádně zítra se stavíme na poště a uvidíme...
Přílohy:
otevřít | stáhnout - Snímek obrazovky pořízený 2015-05-01 22:28:05.png (179.9 KB)
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
02. 05. 2015 07:26
Míšo, je až s podivem, že za celý rok od odeslání výzvy = VĚC NEPŘEDALI dalším VYDĚRAČŮM - to je vážně divné !!.. a co víc není tam zmínka o UPOMÍNCE, kterou posílají cca do dvou třech měsíců ( vyjímečně dříve anebo i později ale ROK?!!! Po té co se dovíš výsledek z ČP tak podle toho bude následovat reakce. Jo a máš naprostou pravdu s tou jejich STUPIDNÍ aplikací = stejný postřeh na neaktivní okna a těžkopádné vkládání textů mělo stovky obeslaných a to JEN Z MÉHO OKRUHU PŮSOBENÍ a to zde neuvádím množství osob, které počítačům NEROZUMÍ VŮBEC !!! APLIKACE (NFGO - ČKP!!!) = není nastavena na vysvětlování, ŽE SE VOZIDLEM NEJEZDÍ - tj. = že se NEPROVOZUJE !!! Systém je nastaven POUZE na ZAPLAŤ - (uhlíři !!!) = nemáš zaplaceny daně ani na PŘÍŠTÍ ROK !!!
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
04. 05. 2015 09:34
Zdravím, tak jsem byla v sobotu i dnes na poště a bylo mi sděleno, že u zásilek starších 1 rok, nejsou schopni už zjistit, zda to by lo doručené, jedině by musel podat odesílatel reklamaci na základě podacího lístkusad smiley , jinak , že se do archivu podívat nemohou...Co byste, prosím, navrhoval? Moc děkuji, M.
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
04. 05. 2015 13:32
Dobrý den Míšo.

Asi bych se s tím ted nezabíval a nedělal hlavu a eventuelně reagoval až kdyby přišlo něco od těch jejich pomocníku LZ Legal Transcom atd .

Nedávno jsem taky řešil co už bylo předáno kamarádum ČKP a vyřešil k zdárnému konci .

Akorát otravujou lidi a stresujou a vesměs maj smůlu když si od nich nenecháte sr.. na hlavu .
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
04. 05. 2015 23:26
Míšo, vzhledem k tomu, že jsi se o fiktivním "dluhu" dověděla na základě vlastního přičinění, ponechal bych věc tak jak je a to především proto, že ve své podstatě NEVÍŠ, CO VLASTNĚ CHTĚJÍ a PROČ ! Počkal bych si na upomínku pro upřesnění požadavku a na ni operativně zareagovat. Zareagovat tak, aby bylo od samého počátku dostatečně JASNÉ, že jejich "nárok!!" nehodláš akceptovat - PROTOŽE: .....vozidlo = rozbité, nepojízdné, mimo komunikace a bla, bla ................!!!!! V této chvíli bych se ještě podíval do tech. průkazu, zda adresa v něm uvedená (dáno do souvislosti s TÍM vozidlem) souhlasí s současným bydlištěm. Kdo ví, jak to s jejich odeslanou výzvou je, případně, kam tuto poslali.
Pepa xl
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
20. 07. 2018 10:15
Ahoj.Dnes mi přišlo z čkp zaplatit 5500 za 80 dní nepojištěneho Passata ted v roce 18.Poradíš co s tím?Stačí zakázkový list servisu,že auto převzali a bylo nepojízdné?
Honza
Re: neodeslaná výzva od čkp a neprovozované vozidlo
23. 07. 2018 11:28
Pokud se jednalo o registrované vozidlo, tak nestačí. Pojištění se musí od ledna hradit po celou dobu, kdy je vozidlo zapsané v registru jako provozované.Jestli se s ním jezdí, nebo je v opravně, není rozhodné.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
Xeh3x
Příspěvek: