Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nepojištěná motorka

Autor Edems99 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Nepojištěná motorka
08. 10. 2019 12:32
Dobrý den, chtěl bych tímto poprosit o Vaši radu.
Téměř před dvěma lety jsem koupil terénní motorku o objemu 450ccm. Byl jsem vždy zvyklý provozovat motokrosový stroj bez značek, kde není třeba řešit nějaký přepis, povinné ručení apod. (jezdění po lesích, motokrosových tratích apod.), tentokrát se však jednalo o enduro s SPZ, což jsem ve svém zvyku provozovat moto "bez TP" opomněl (já vím, je to fakt volovina z mé strany)
Musel jsem pracovně po koupi odjet do zahraničí, motorku nestihnul přepsat ani zařídit povinné ručení. Dnes, po téměř dvou letech jsem se dostal k tomu, že bych chtěl stroj začít provozovat (motorka jinak celou dobu stála ve stodole). Ovšem uvědomil jsem si, že nemám právě pojistku. Dopočítal jsem si "pokutu" od ČKP cca 15.000,- Kč.
Dá se s tímto něco dělat nebo mě placení pokuty nemine? Co se přepisu týká, umí mi to udělat známý bez problému, jen bych nechtěl dělat problém i bývalému majiteli.
Moc děkuji za jakoukoliv radu.
Re: Nepojištěná motorka
08. 10. 2019 17:41
Přepis Vám udělá známý stejně jako cizí úředník.
Vám sankce nehrozí, páč se k vozidlu přihlásíte až dneska. Pak prodejce bude tvrdit, že vozidlo prodal vozidlo Vám, ale v registru bude stále on veden, takže případná sankce půjde za ním.
Re: Nepojištěná motorka
08. 10. 2019 17:47
Děkuji za Vaši odpověď. Popravdě to nechci házet na prodávajícího, to by mi svědomí asi nedovolilo. Navíc telefon už mám jiný, takže se mně ani nedovolá a bydlí asi 300km ode mě, takže pochybuju, že za mnou pojede. Tak přemýšlím, jak z toho vyváznout se ctí, ale nebýt v tom za ranec peněz...
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
9NVtu
Příspěvek: