Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Prosím o radu

Autor Jana Novotná 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Jana Novotná
Prosím o radu
17. 11. 2021 10:24
dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu....když jsem se seznámila s mým nynějším přítelem, tak sice bylo jeho auto nepojizdné, ale bylo pojištěné. Vzhledem k tomu, že pracuji v pojišťovně, tak jsem mu u nás namodelovala cenu výrazně nižší. Vzhledem k neplacení pojistky u tehdejší pojišťovny, byla tedy pojistka zrušena. Chtěla jsem partnerovi uzavřít nové pojištění (u nás), ale partner mě ujišťoval, že to nemá smysl, protože vzhledem k tomu, že je auto nepojízdné, tak ho bude v rámci dní, likvidovat.
Bohužel mu do cesty přišli vážné osobní okolnosti a na likvidaci vozidla se z jeho strany zapomnělo.
Mezi tím si pořídil nové auto, které ale nechal napsat na mě (pokud by bývalá manželka řešila u soudu jeho majetek). Stále ale bylo ve hře to nepojízdné a bohužel nepojištěné jeho auto.
Už nám z ČKP přišly pokuty za suma sumárum 30tis.....vše jsme uhradili.

Chci se Vás ale zeptat, jestli podle Vás existuje nějaká cesta, např...formou čestného prohlášení, jak partnerova, že nepojištěné vozidlo neužíval, protože bylo nepojízdné (včetně písemně doložených svědectví) a taky mého čestného prohlášení, že ač jsem sice vlastníkem vozidla (přičemž momentálně a ani po celou dobu vlastnictví vozu, nevlastním řidičský průkaz, tím pádem je logické, že jsem nemohla vozidlo po celou dobu nabití až dodnes, řídit), tak provozovatelem byl v tu dobu můj přítel....a vzhledem k tomu, že tedy provozoval jiné vozidlo, tak to na které si ČKP vznáší nárok za nepojištěné dny...nebylo tedy v provozu...???

Chápu, že je naše situace celkem zamotaná a doufám, že jsem ji popsala pochopitelně a jak nejstručněji to bylo možné.

Vzhledem k tomu, že se od klientů dozvídám, že na základě čestných prohlášení, pokud jsou vlastníci vícero aut, že některé z nich nebylo pojištěno, ale ani provozováno....tak jim z ČKP byl dluh prominut, tak bych chtěla dosáhnout stejného výsledku.

Mockrát Vám předem děkuji za Vaši reakci....tak za Vaši ochotu a čas....

s pozdravem Jana Novotná
CKP
Re: Prosím o radu
25. 11. 2021 09:31
Dobrý den, přednostně bychom Vám doporučili, abyste vozidlo s Vaším přítelem co nejdříve buď pojistili, vyřadili z provozu tzv. „odevzdali RZ do depozitu“, případně, nechali ekologicky zlikvidovat, aby se období nepojištění vozu dále neprodlužovalo. Zákon totiž ukládá vlastníkovi, či provozovateli povinnost, mít vozidlo pojištěné po celou dobu, kdy je zapsané v registru silničních vozidel jako provozované. Výjimku tvoří pouze doba, kdy je vozidlo vyřazené z provozu („depozit“), vyvezené do jiného státu nebo zapsané jako zaniklé a po dobu, kdy je odcizené. Vzhledem k této skutečnosti nelze tedy ani uznat prohlášení o umístění vozidla na soukromém pozemku, o nepojízdném stavu vozidla, ani případné potvrzení např. ze servisu či autobazaru. Abychom Vám však mohli pomoci s konkrétními informacemi k Vašemu vozidlu, prosíme, kontaktujte nás na e-mail dotazy@ckp.cz, kde Vám rádi pomůžeme vyřešit Vaši záležitost. Do e-mailu zašlete RZ a VIN vozu spolu s telefonním číslem, na kterém Vás můžeme případně kontaktovat.
Česká kancelář pojistitelů
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
9M6uN
Příspěvek: